Robert Lewandowski, Herve Renard

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski, Herve Renard

Najświeższe doniesienia

Nie ma już nadziei?! Faworyt kibiców na selekcjonera miał odrzucić ofertę z Polski. To byłby wielki zawód

2023-01-17 13:36

Z każdym dniem przybliżamy się do ogłoszenia nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Niektóre nazwiska, które przewijały się w mediach, rozgrzewały nadzieje i oczekiwania kibiców z kraju nad Wisłą. Jednym z takich trenerów był Herve Renard. Francuz na mundialu prowadził Arabię Saudyjską. Jest już niemal pewne, że szkoleniowiec nie poprowadzi biało-czerwonej kadry, co wynika z najnowszych doniesień.

Herve Renard to postać doskonale wielu kibicom. Ale przede wszystkim tym, którzy futbolem interesują się nieco bardziej, bo Francuz dotychczas nie miał okazji prowadzić zespołów ze światowej czołówki. Największe sukcesy osiągał w Afryce. Z Zambią i z Wybrzeżem Kości Słoniowej zdobył Puchar Narodów Afryki, co było ogromnym sukcesem, zwłaszcza dla reprezentacji Zambii. O 2019 roku pracował natomiast z Arabią Saudyjską.

Herve Renard odmówił PZPN? Są najnowsze doniesienia

Wraz z ekipą z Bliskiego Wschodu sprawił wielką sensację na ostatnich mistrzostwach świata i pokonał przyszłych mistrzów świata, Argentynę. Gdy jasnym stało się, że Czesław Michniewicz nie będzie dłużej selekcjonerem biało-czerwonych, pojawiły się głosy, że PZPN powinien postarać się właśnie o Renarda. Taki pomysł bardzo przypadł do gustu wielu kibicom.

Ale ci najprawdopodobniej będą musieli obejść się smakiem. Jak informuje francuski dziennik "Le Figaro", Renard miał odmówić reprezentacji Polski. Z wielu doniesień wynikało, że o szkoleniowca bardzo mocno stara się klub z jego ojczyzny, OGC Nice. Niedawno zdementowano jednak te informacje, powołując się na źródła z zespołu. Na razie nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Renarda.

Sonda
Skąd powinien pochodzić selekcjoner reprezentacji Polski?
Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze