Herve Renard

i

Autor: AP PHOTO/NATACHA PISARENKO Herve Renard

Otrzyma lepszą ofertę?

Faworyt kibiców nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? Pojawiła się ciekawa alternatywa, trudno byłoby mu się oprzeć

2023-01-16 21:18

Mijają kolejne dni, a na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski wciąż panuje „bezkrólewie”. Ostatnie doniesienia zdają się sugerować, że następcą Czesława Michniewicza zostanie obcokrajowiec. W gronie kandydatów wymieniano choćby obecnego opiekuna Arabii Saudyjskiej Herve Renarda. Wg dziennikarzy francuskiego „L’Equipe” jest to jednak mało prawdopodobne. Poważne zainteresowanie usługami 54-latka wyraża bowiem jeden z klubów Ligue 1.

Rozczarowujący występ na mistrzostwach świata

Choć reprezentacja Polski podczas mistrzostw świata w Katarze po raz pierwszy od 1986 roku zameldowała się w 1/8 finału, selekcjoner Czesław Michniewicz nie miał w naszym kraju najlepszej prasy. Biało-czerwoni tak naprawdę na zakończonym niedawno turnieju zagrali jeden przyzwoity mecz – w walce o ćwierćfinał, przeciwko Francuzom. „Gwoździem do trumny” 53-latka nie były jednak wyniki osiągnięte w Katarze, a „afera premiowa”, która ujrzała światło dzienne po powrocie naszej drużyny do Polski. Pod koniec grudnia PZPN oficjalnie poinformował, że wygasający wraz z końcem roku kontrakt szkoleniowca nie zostanie przedłużony.

Były kadrowicz o wyborze nowego selekcjonera. Wskazuje swojego faworyta

Michniewicz odszedł, następcy brak

Choć od informacji o nieprzedłużeniu umowy z Michniewiczem minęło już sporo czasu, wciąż nie poznaliśmy nazwiska jego następcy. Osoby związane z futbolem podzieliły się na dwie grupy. Pierwsza uważa, że nowym selekcjonerem powinien być Polak. Według drugiej PZPN powinien sięgnąć po trenera zza granicy. Prezes Cezary Kulesza zdaje skłaniać ku temu drugiemu rozwiązaniu, a na giełdzie potencjalnych następców pojawiają się m.in. nazwiska Vladimira Petkovicia, Paulo Bento czy Herve Renarda. Wiele wskazuje jednak na to, że zatrudnienie ostatniego z wymienionych panów jest mało prawdopodobnym scenariuszem.

Kolejny Polak w Premier League?! Angielski klub prowadzi rozmowy z reprezentacyjnym obrońcą

Renard powróci do ojczyzny?

Herve Renard szerszej publiczności dał się poznać dzięki pracy z reprezentacją Arabii Saudyjskiej, z którą z dobrej strony pokazał się podczas niedawnego mundialu. Saudyjczycy potrafili sprawić ogromną sensację, pokonując na inaugurację późniejszych mistrzów świata – Argentynę (2:1). I choć ostatecznie Azjatom nie udało się wyjść z grupy, zaprezentowali się naprawdę godnie. Najprawdopodobniej 54-latek nie obejmie jednak reprezentacji Polski. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze „L’Equipe”, którzy informują, że Renard jest jednym z głównych kandydatów do zastąpienia Luciena Favre’a na stanowisku trenera OGC Nice. Drużyna ta zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli Ligue 1, co sprawia, że posada obecnego szkoleniowca wisi na włosku.

Były sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki reaguje na informacje z sądu w swojej sprawie. „Uwzględniono zażalenie obrońcy”

Herve Renard – przebieg kariery

Herve Renard jest francuskim szkoleniowcem, znanym głównie z pracy w reprezentacjach narodowych. Podczas swojej trenerskiej kariery prowadził m.in. Zambię, Angolę czy Wybrzeże Kości Słoniowej. Od lipca 2019 roku pełni funkcję opiekuna reprezentacji Arabii Saudyjskiej, z którą brał udział w niedawnych mistrzostwach świata w Katarze. Prowadzona przez niego drużyna co prawda nie wyszła z grupy, ale pozostawiła po sobie pozytywne wrażenie. Saudyjczycy potrafili chociażby pokonać późniejszych mistrzów świata – Argentynę (2:1).

Sonda
Skąd powinien pochodzić selekcjoner reprezentacji Polski?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.

Tak Arabowie ugościli Roberta Lewandowskiego. Galeria poniżej:

Najnowsze