Maciej Sawicki

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Kto wyrządził szkodę PZPN?

Były sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki reaguje na informacje z sądu w swojej sprawie. „Uwzględniono zażalenie obrońcy”

2023-01-16 12:35

Sąd utrzymał w mocy środki zapobiegawcze zastosowane przez zachodniopomorską Prokuraturę Krajową wobec osób, które są oskarżone o wyrządzenie szkody finansowej na niekorzyść Polskiego Związku Piłki Siatkowej – poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej. Według tych doniesień, chodzi o b. sekretarza generalnego PZPN Macieja Sawickiego (zgadza się na publikowanie nazwiska), obecnego członka zarządu związku Jakuba T., jego żonę Iwonę T. oraz Gabrielę M.

Chodzi o śledztwo dotyczące jednego z wątków tzw. afery melioracyjnej, w tym wyrządzenia szkody ponad 1 mln zł na niekorzyść PZPN. „Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie nie uwzględnił zażaleń podejrzanych i w pełni podzielił stanowisko prokuratora, uznając, że zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych Jakuba T., Iwony T., Gabrieli M. oraz Macieja S. zarzucanych im czynów, tym samym wskazując na istnienie przesłanek procesowych do stosowanie środków zapobiegawczych" – poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Najseksowniejsza polska sędzia uprawiała jogę na rajskiej plaży. Fani to zobaczyli i wpadli w przerażenie!

W mediach społecznościowych głos zabrał Maciej Sawicki, dementując niektóre informacje przekazywane publicznie.

Maciej S. reaguje

Prostuję nieprawdziwą informację powtarzaną przez kolejne media. W stosunku do mojej osoby Sąd Rejonowy w Szczecinie uwzględnił zażalenia mojego obrońcy na decyzje prokuratury i uchylił środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju. Bardzo proszę o niepublikowanie nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji, a także proszę nie pozwalać wprowadzać się w błąd” – oświadczył na Twitterze były sekretarz generalny PZPN.

Legenda mocno przejechała się po Lukasie Podolskim. To musi zaboleć, użył takiego określenia

W połowie listopada 2022 r. funkcjonariusze CBA zatrzymali cztery osoby. 1 grudnia ub. r. zatrzymany został prezes zarządu Sportfive Andrzej P. Maciej Sawicki, Jakub T. i Andrzej P. usłyszeli zarzuty działania na szkodę PZPN. Ponadto T. odpowie za pranie pieniędzy.

PZPN wypłacił milion złotych

Jak wyjaśnili prokuratorzy, zarzuty związane są z wyprowadzeniem pieniędzy z PZPN poprzez zawarcie fikcyjnego porozumienia, które miało uzasadniać wypłatę prowizji od umowy sponsorskiej na rzecz spółki OSTTAIR, której prezesem była Gabriela M.. Prowizja miała być wynagrodzeniem za usługi związane z negocjowaniem umowy sponsorskiej pomiędzy PZPN a jednym ze sponsorów. Spółka faktycznie była kontrolowana przez Jakuba T.

Rafał Gikiewicz usłyszał wyjątkową wiadomość. Ta spadła jak grom z jasnego nieba, prawdziwy zaszczyt

„W wyniku działania podejrzanych doszło do niezasadnej wypłaty przez Polski Związek Piłki Nożnej na rzecz OSTTAIR sp. z o.o. łącznie kwoty ponad miliona złotych” – podała PK.

Jan Tomaszewski masakruje PZPN! Mówi o donoszeniu, porównania do papieża | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze