Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Stanowcze stwierdzenie

Legenda mocno przejechała się po Lukasie Podolskim. To musi zaboleć, użył takiego określenia

2023-01-15 17:18

Lukas Podolski jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem, który występuje w PKO Ekstraklasie. Były reprezentant Niemiec jest mistrzem świata z 2014 roku i przez wiele lat regularnie występował w kadrze naszych zachodnich sąsiadów. Pod koniec przygody z reprezentacją dostawał jednak mniej minut, co wypomniała mu legenda niemieckiej piłki, Lothar Matthaeus. Jednocześnie odniósł się do sytuacji Thomasa Muellera w kadrze.

Użycie stwierdzenia, że Lukas Podolski w piłce widział już wszystko, nie jest nad wyrost. Były reprezentant Niemiec grał w wielu znanych klubach, zdobył wiele cennych trofeów oraz sam sięgał po indywidualne nagrody. Jego największym sukcesem jest niewątpliwie wywalczenie mistrzostwa świata w 2014 roku wraz z niemiecką kadrą. W sumie Podolski zagrał 130 spotkań w reprezentacji i zdobył 49 bramek.

Mocna opinia o Podolskim. Legenda określiła to jasno

Pod koniec przygody z kadrą napastnik był jednak zawodnikiem, który dostawał zdecydowanie mniej minut. Często pojawiał się tylko w końcówkach spotkań i zdecydowanie rzadziej wpisywał się na listę strzelców. Ten okres w jednoznacznych słowach przypomniał mu Lothar Matthaeus. Były reprezentant Niemiec odniósł to do sytuacji Thomasa Muellera, który wciąż nie zrezygnował z kadry.

- Nie chcę, żeby był jak Lukas Podolski, by był jokerem i wchodził dla statystyk w dziewięćdziesiątej minucie - powiedziała legenda o pozycji Muellera w reprezentacji Niemiec. W dodatku Mattheus stwierdził, że zawodnik musi grać jako "podwieszony napastnik". - Pozwólcie mu grać tam, gdzie ma umiejętności. Thomas musi być cofnięty, tak jak za czasów z Robertem Lewandowskim - ocenił.

Sonda
Czy Lukas Podolski jest najwybitniejszym piłkarzem w historii Ekstraklasy?
Adam Małysz po konkursie drużynowym w Zakopanem 2023
Najnowsze