Maciej S. - były sekretarz generalny PZPN

i

Autor: Cyfrasport Maciej S. - były sekretarz generalny PZPN

Afera z działaczami PZPN

Nowe informacje ws. zatrzymania Macieja S. i Jakuba T.! Milion złotych w tle

2022-11-22 12:22

Jak już pisaliśmy, wśród osób zatrzymanych w poniedziałek 21 listopada w sprawie tzw. afery melioracyjnej, znaleźli się obecny i były wysoki działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub T. i Maciej S. „Super Express” poznał więcej szczegółów śledztwa, w którym chodzi o przekręt na olbrzymią sumę.

Przypomnijmy: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało obecnego członka zarządu PZPN, wiceprezesa Cracovii, Jakuba T. oraz byłego sekretarza generalnego piłkarskiej centrali za czasów prezesury Zbigniewa Bońka, Macieja S. Według informacji, do których dotarł „Super Express”, łącznie zatrzymano cztery osoby, poza T. i S., wszystkie związane ze spółką OSTTAIR sp. z o.o.– Gabrielę M., byłą prezes zarządu tej spółki, a także Iwonę T. - żonę Jakuba T. Ten ostatni, według otrzymanych przez nas informacji, był pełnomocnikiem OSTTAIR sp. z o.o. i faktycznie kontrolował za pośrednictwem innych osób działalność tej firmy.

PZPN oszukany na milion złotych?

Maciej Szczęsny ostro o pomysłach FIFA. Tak skomentował organizację mistrzostw, potężna krytyka

Prokuratura stawia tym osobom m.in. zarzut wyrządzenia szkody Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej na sumę miliona złotych.

Zatrzymania nastąpiły na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Chodzi o śledztwo dotyczące jednego z wątków tzw. afery melioracyjnej. W trakcie czynności przeprowadzono przeszukania siedziby PZPN i trzech podmiotów gospodarczych.

To zdjęcie pokazuje, jaki naprawdę jest Czesław Michniewicz. Ma sprzęt jak z poprzedniej epoki!

Boniek broni Macieja S.

Zbigniew Boniek, prezes PZPN w czasie podpisania badanych przez śledczych umów, twardo bronił S. na Twitterze: „Maciek? Uczciwy, porządny, kompetentny, profesjonalny, szczery, ambitny. Dla mnie to pomyłka”.

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty w prokuraturze. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję czy będą konieczne środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego.

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze