świeca

i

Autor: pixabay.com

Śmierć piłkarskiej legendy

Nie żyje Roman Lentner. Był piłkarzem Górnika w latach jego świetności

2023-03-15 14:19

W wieku 85 lat zmarł Roman Lentner, były piłkarz Górnika Zabrze i reprezentacji Polski. Był jednym z najlepszych skrzydłowych w historii polskiej piłki. Od wielu lat mieszkał w Berlinie. Smutną wiadomość o śmierci piłkarza przekazał jego były klub.

Urodzony w Świętochłowicach Lentner grał na lewym skrzydle. Do Górnika trafił w 1956 roku jako 19-latek. W barwach tego klubu świętował osiem razy zdobycie mistrzostwa kraju i trzykrotnie Pucharu Polski. Uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Rzymie (1960), zagrał w legendarnym meczu ze Związkiem Radzieckim (1957), wygranym przez Polaków na Stadionie Śląskim 2:1.

 Jego karierę przerwało złamanie lewej nogi podczas tournee Górnika po Ameryce Południowej. W barwach tego zespołu rozegrał w ciągu 14 lat niemal 300 oficjalnych meczów, zdobył w nich 86 bramek. 32 razy wystąpił w reprezentacji Polski, strzelił 7 goli.

Utalentowany piłkarz Pogoni spełnił swoje wielkie marzenie. Zdradził nam, co zmienił w podejściu do piłki i w której lidze chciałby zagrać

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze