Oto główny kandydat na nowego selekcjonera Polski?! Nie mają żadnych wątpliwości, że Boniek zwodzi!

2021-01-19 12:31 jwa PAP
Marco Giampaolo, Zbigniew Boniek
Autor: East News Marco Giampaolo, Zbigniew Boniek

W poniedziałek Zbigniew Boniek podjął decyzję o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Niespodziewana informacja wstrząsnęła środowiskiem piłkarskim w naszym kraju. Błyskawicznie ruszyła giełda nazwisk potencjalnych następców dotychczasowego opiekuna kadry. W gronie potencjalnych kandydatów wymieniało się Marco Giampaolo. Choć Boniek mówił, że na pewno nie jego zatrudni na stanowisku, to we Włoszech nie mają wątpliwości, że zwolniony niedawno z Torino szkoleniowiec jest... faworytem do objęcia funkcji!

Marco Giampaolo, zwolniony w poniedziałek z Torino, jest poważnie brany pod uwagę jako kandydat na selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski - informują we wtorek sportowe media we Włoszech. Piszą o tym, że zwolnienie Jerzego Brzęczka to wielkie zaskoczenie.

"Coś niebywałego wydarzyło się w Polsce; nagle zwolniony został trener reprezentacji Jerzy Brzęczek, może go zastąpić zwolniony przez Torino Giampaolo" - podkreśla portal Serieanews. Rzecz jasna zwolnienie Jerzego Brzęczka odbiło się głośnym echem w internecie. W poniższej galerii zdjęć zobaczycie najlepsze memy po decyzji Bońka.

Zaznacza, że wiadomość o zdymisjonowaniu Brzęczka "runęła jako grom z jasnego nieba" i że całkowitą odpowiedzialność za tę decyzję wziął na siebie szef PZPN Zbigniew Boniek.

Jerzy Brzęczek zwolniony. Kto go zastąpi?

Według tego portalu 53-letni Marco Giampaolo jest poważnym kandydatem na następcę Brzęczka, na co - jak zaznacza - wskazuje też moment jego zwolnienia dokładnie w chwili, gdy Włoch odchodzi z turyńskiego klubu. Kładzie też nacisk na to, że Giampaolo jest "ceniony" przez PZPN i zna wielu zawodników, z którymi pracował. Wymieniono w tej grupie: Karola Linettego, Piotra Zielińskiego, Krzysztofa Piątka i Bartosza Bereszyńskiego.

Zobacz: Robert Lewandowski wykonał telefon do Brzęczka po ZWOLNIENIU! Wiemy, co mu powiedział!

"Boniek chce Giampaolo" - informuje też portal Calcionews24, a wtóruje mu m.in. "La Gazzetta dello Sport".

Wiele włoskich mediów zaznacza, że zwolnienie Brzęczka to ogromna niespodzianka i że nikt w świecie piłki nie spodziewał się takiego "szokującego rozwiązania". Jak dodają, zawarcie porozumienia z włoskim szkoleniowcem jest już ponoć blisko.

Kim jest Marco Giampaolo, kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski?

Urodzony 2 sierpnia 1967 roku w Szwajcarii (Bellinzona) Giampaolo jako piłkarz występowało we włoskich klubach niższych klas, m.in. Giulianova Calcio, AS Gubbio i Fidelis Andria. Karierę zakończył w 1997 roku.

W 2000 roku rozpoczął pracę szkoleniową, początkowo w roli asystenta (Pescara, Giulianova, Treviso). W 2004 roku objął samodzielnie Ascoli, a następnie trenował kolejno: Cagliari, Sienę, Catanię, Cesenę, Brescię, Cremonese, Empoli, Sampdorię Genua, AC Milan (w 2019 roku) i ostatnio Torino.

Sprawdź: Julia Wieniawa o rzekomym ROMANSIE z piłkarzem. Wszystko jasne, ZŁAMANE SERCE!

Znany jest jako szkoleniowiec, który wypromował wielu ciekawych piłkarzy. Nie poradził sobie jednak w najsłynniejszym z klubów, w których pracował, czyli Milanie. Został tam zatrudniony w czerwcu 2019, po dobrych wynikach z Sampdorią, ale już kilka miesięcy później - w październiku - władze "Rossonerich" postanowiły się z nim rozstać, po czterech porażkach w siedmiu meczach.

Giampaolo zna dobrze polskich piłkarzy, wielu prowadził w swoich klubach. Np. w Empoli Piotra Zielińskiego i Łukasza Skorupskiego, w Milanie Krzysztofa Piątka, a Sampdorii Genua - Bartosza Bereszyńskiego, Dawida Kownackiego i Karola Linettego, z którym później pracował w Torino.

Sprawdź: Oto prawdziwy powód zwolnienia Brzęczka. Boniek wyłożył kawę na ławę. "Czasami trzeba..."

Brzęczek zwolniony, ale przeszedł do historii. To pierwszy raz
Najnowsze