Paulo Bento

i

Autor: AP PHOTO/LEE JIN-MAN Paulo Bento

Ważne słowa

Przełom w sprawie nazwiska nowego selekcjonera! Jednoznaczne stanowisko co do Paulo Bento, nie zostawiono złudzeń

2023-01-23 12:41

Już we wtorek (24 stycznia) oczekiwanie kibiców reprezentacji Polski dobiegnie końca. Na PGE Narodowym odbędzie się powitalna konferencja nowego selekcjonera, ale wciąż nie wiadomo, kto nim zostanie. Przez ostatnie dni wiele mówiło się o Paulo Bento, jednak na 24 godziny przed ogłoszeniem Cezarego Kuleszy doszło do przełomu. "Przegląd Sportowy" nie zostawił złudzeń co do przyszłości Portugalczyka!

Wybory nowego selekcjonera dobiegły już końca, ale emocje dopiero sięgają zenitu. Cezary Kulesza oficjalnie zaplanował powitalną konferencję następcy Czesława Michniewicza, a opinia publiczna wciąż głowi się, kto został wybrańcem prezesa PZPN. Kilka dni temu TVP Sport informowało, że jest nim Paulo Bento, ale im bliżej wtorkowego spotkania, tym więcej znaków zapytania. W mediach pojawia się coraz więcej nowych informacji, które sugerują, że Kulesza postawił na innego szkoleniowca. "Przegląd Sportowy" przekazał, że negocjacje z Portugalczykiem zakończyły się fiaskiem!

Przełom w sprawie nazwiska nowego selekcjonera! Jednoznaczne stanowisko co do Paulo Bento, ni

Sportowa gazeta twierdzi, że rywalizacja o posadę toczy się między Vladimirem Petkoviciem a  Fernando Santosem. "Na dwa dni przed prezentacją wydaje się, że naszą kadrę obejmie ktoś z dwójki: Vladimir Petković – Fernando Santos. Mniejsze szanse ma na to Paulo Bento, z którym również prowadzone były negocjacje, ale z naszych informacji wynika, że nie zakończyły się sukcesem" - można przeczytać w "PS". Te wieści współgrają z informacją przekazaną przez Tomasza Włodarczyka, który powołał się na rozmowę Fabrizio Romano z agentem portugalskiego trenera o "braku planów na przylot do Polski".

Z kolei Roman Kołtoń poinformował w programie "Prawda Futbolu", że Kulesza dogadał się z dwoma trenerami jednocześnie! Zdaniem tego dziennikarza zarówno Bento, jak i Petković zaakceptowali warunki kontraktu w PZPN i to od prezesa polskiej federacji ma zależeć ostateczna decyzja. Jedno jest pewne - już we wtorek o godzinie 13:00 wszystko stanie się jasne, a nowy selekcjoner będzie miał równo 2 miesiące do debiutu w meczu eliminacji Euro 2024 z Czechami.

Sonda
Czy Paulo Bento to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji?
1. Sekretarz PZPN Łukasz Wachowski dociskany przez dziennikarzy w sprawie nowego selekcjonera. Jest konkretna deklaracja.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze