Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski po srogim łomocie z Belgią. Zepsuta brukselka zaszkodziła kadrowiczom [KOMENTARZ]

2022-06-09 21:12

Szybka wizyta w dziale kulinarnym i od razu można się dowiedzieć, że brukselka to jedno z najzdrowszych, pełnych witamin warzyw. Nasi piłkarze jednak po tej środowej brukselce, a konkretniej srogim łomocie w Brukseli, mogą mieć solidną niestrawność. Podobnie jak kibice. Jeśli po meczu ze Szwecją byli tacy, którzy na wielkiej euforii wierzyli w wielki sukces na mundialu, teraz mogą tylko zgrzytać zębami na myśl o starciach z Meksykiem czy Argentyną.

Jako urodzony optymista po meczu próbowałem znaleźć jakieś plusy. Bramkarz? Kilka dobrych interwencji, ale część goli idzie na jego konto. Obrona? Belgowie co chwila robili z niej sobie żarty. Pomocnicy wyglądali jak wysłani w kosmos, kiedy Kevin de Bruyne posyłał prostopadłe piłki. Nawet w ataku, poza błyskiem Roberta Lewandowskiego, trudno znaleźć coś pozytywnego. Bieda z nędzą.

Kazimierz Węgrzyn wprost po meczu z Belgią: Nie mamy pomocników

A więc, czy było coś pozytywnego? Tak, gra Nicoli Zalewskiego! Podobnie jak Andrzej Niedzielan, z którym rozmawiałem po meczu, dziwię się, że nie zagrał od początku. Był to jeden z nielicznych, o ile nie jedyny zawodnik, który potrafił stawić czoła Belgom w grze technicznej. Piłka mu nie przeszkadza, patrzy przed siebie, a nie w murawę. Jeśli jeszcze trochę okrzepnie, będziemy mieli z niego wielką pociechę.

Robert Lewandowski nie wystąpi z Holandią? Pilne doniesienia mediów, zabraknie wielu znanych nazwisk

Ale spokojnie, jedna jaskółka wiosny nie czyni. Klęska w Brukseli to nie alarm, to dzwon bijący nad głową Czesława Michniewicza. Miejmy nadzieję, że zrobi wszystko, żeby 22 listopada nie przydzwonili nam Meksykanie.

Mundialowy medalista wskazał wśród Biało-czerwonych piłkarzy o międzynarodowej klasie. Bardzo krótka lista, umieścił na niej ledwie parę nazwisk

Tomaszewski po Belgia-Polska: Nie mamy drużyny
Sonda
Kto wygra mecz Holandia - Polska?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze