Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

wielka chwila Lewandowskiego

Robert Lewandowski z kolejnym wyróżnieniem! Nawet Messi nie miał z nim szans, Polak może czuć dumę

2022-12-22 10:11

Robert Lewandowski być może nie ma za sobą najlepszego roku w karierze, ale to nie przeszkodziło mu sięgnąć po wielkie wyróżnienie. Polak w swojej kolekcji ma wiele różnych nagród, trofeów i wyróżnień, ale to, które otrzymał w tym roku, jest wyjątkowe – tym bardziej, że obok niego nominowany był choćby Leo Messi, który sięgnął właśnie po mistrzostwo świata.

Lewandowski może pochwalić się wielkimi osiągnięciami w piłce nożnej nawet w skali światowej. Polak przez wiele lat zachwycał w Bayernie, z którym zdobył wszystkie klubowe trofea, w tym Ligę Mistrzów. Za swoje osiągnięcia klubowe i indywidualne odebrał wiele ważnych nagród, był wybierany Piłkarzem Roku FIFA dwa lata z rzędu i choć nie udało mu się sięgnąć po Złotą Piłkę, to nikt nie ma wątpliwości, że należała mu się ona przynajmniej raz. Teraz jednak to Lewandowski może triumfować nad Leo Messim, mimo że ten właśnie sięgnął po Puchar Świata. Robert Lewandowski otrzymał bowiem nagrodę Golden Foot 2022, zostawiając w pokonanym polu m.in. właśnie genialnego Argentyńczyka.

Robert Lewandowski z prestiżową nagrodą

Golden Foot to nagroda wyjątkowa z kilku względów. Otrzymać ją może tylko zawodnik, który skończył 28 lat i jest ona przyznawana nie tylko za umiejętności i dorobek piłkarski, ale także za postawę poza boiskiem. Co więcej, otrzymać można ją jedynie raz w karierze, a od 2003 roku jej laureatami zostawali m.in. Szewczenko, Ronaldo, Ronaldinho, Totti, Ibrahimović, Iniesta, Modrić czy Cristiano Ronaldo. W zeszłym roku jury wybrało Mohammeda Salaha.

W tegorocznym głosowaniu (a głosy oddają kibice, dziennikarze, działacze i partnerzy Golden Foot) najlepszy został właśnie Robert Lewandowski, który rywalizował z wielkimi nazwiskami, w tym Karimem Benzemą, Harrym Kanem, Kevinem de Bruyne, Neymarem, Sergio Ramosem czy wspomnianym już Leo Messim. Oczywiście, jak wspomnieliśmy, każdy piłkarz może otrzymać tę nagrodę tylko raz, co sprawia, że Messi czy Benzema mogą ją otrzymać w kolejnych latach.

Jasnowidz Krzysztof Jackowski o zakończeniu kariery Roberta Lewandowskiego. Przewiduje, czy to się stanie już teraz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze