Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

To byłby hit

Sensacyjne doniesienia! To jego PZPN chciał jako selekcjonera reprezentacji. Luis Enrique była na celowniku Cezarego Kuleszy

2023-03-30 13:04

Poszukiwanie selekcjonera reprezentacji Polski zdominowało na początku roku informacje w polskim środowisku piłkarskim. W mediach przewijało się wiele nazwisk również tych bardzo głośnych. Ostatecznie wybór PZPN padła na Fernando Santosa, który ma już za sobą debiut w biało-czerwonej kadrze. Okazuje się jednak, że Cezary Kulesza mierzył naprawdę wysoko i chciał ściągnąć trenerską gwiazdę - Luisa Enrique.

Przełom 2022 i 2023 roku w świecie polskiej piłki zdominowany był przez informacje dotyczące Czesława Michniewicza, jego przyszłości, a następnie poszukiwania jego następcy. Były selekcjoner co prawda osiągnął historyczny sukces na mistrzostwach świata w Katarze, ale po aferze premiowej atmosfera wokół reprezentacji była wręcz fatalna i Cezary Kulesza zdecydował, że nie przedłuży umowy z selekcjonerem.

Luis Enrique dostał propozycję prowadzenia Polski. Sensacyjne doniesienia

Na początku 2023 roku ruszyły więc poszukiwania nowego trenera. W mediach przewijało się mnóstwo nazwisk. Była mowa o Paulo Bento, Herve Renardzie, czy też nawet o Diego Simeone. Ostatecznie wybór Cezarego Kuleszy padł na Fernando Santosa, co i tak było sporym zaskoczeniem. Okazuje się, że prezes PZPN celował jeszcze wyżej i chciał prawdziwą trenerską gwiazdę.

Luis Enrique, były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii oraz były trener m.in. FC Barcelona w rozmowie z Cadena SER zdradził, że miał ofertę z jednej federacji. - Do tej pory miałem propozycję od jednej z drużyn narodowych, ale nie chodziło o Brazylię. W przypadku topowej reprezentacji mógłbym zaakceptować ofertę, ale nikt z Brazylii się ze mną nie kontaktował  - przyznał szkoleniowiec. Dziennikarze przeprowadzili małe dochodzenie i ujawnili, że to właśnie PZPN złożył Enrique propozycję. Szkoleniowiec odrzucił ją jednak bardzo szybko.

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze