Jan Bednarek

i

Autor: Cyfrasport Jan Bednarek jest ważną postacią reprezentacji Polski

W grę wchodzi wypożyczenie

Sensacyjny transfer Jana Bednarka? Jest bliski przenosin do innego klubu Premier League!

2022-08-24 22:55

O odejściu Jana Bednarka z Southampton mówi się od dłuższego czasu. Do tej pory w tej sprawie wciąż brakowało jednak konkretów. Wygląda jednak na to, że w ostatnich dniach letniego okna transferowego polski defensor dopnie wreszcie swego. Tomasz Włodarczyk poinformował w programie „Okno Transferowe”, że 26-latek znalazł się na celowniku Aston Villi i bardzo prawdopodobne, że wyląduje wkrótce na Villa Park.

Bednarek trafił do Southampton przed pięcioma laty z Lecha Poznań i od tamtej pory konsekwentnie budował swoją pozycję na St. Mary’s Stadium. W ostatnich sezonach stanowił pewny punkt linii defensywnej „Świętych” i coraz częściej pojawiały się spekulacje na temat zmiany przez niego klubu na lepszy. Plotki mówiły o rzekomym zainteresowaniu klubów z Włoch, ale najwyraźniej daleko było wówczas do konkretów. Inaczej ma być w przypadku przenosin do Aston Villi, o czym w programie „Okno Transferowe” wspomniał Tomasz Włodarczyk.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

- Jan Bednarek coraz bliżej Aston Villi. Klub prowadzony przez Stevena Gerrarda widziałby go u siebie na zasadzie rocznego wypożyczenia. Polak ma też inne opcje, ale stawiam, że to będzie Aston Villa. Jego przygoda z Southampton powoli dobiega końca – powiedział dziennikarz portalu „Meczyki”. Jak na razie nie wiadomo jednak, czy byłoby to wypożyczenie zawierające możliwość lub obowiązek wykupu. Nieznana jest także kwota potencjalnej transakcji. Jedno jest pewne – Bednarek jest bliżej opuszczenia Southampton niż kiedykolwiek wcześniej.

26-letni Bednarek jest wychowankiem Sokoła Kleczew, a zanim trafił do Lecha Poznań reprezentował jeszcze barwy MSP Szamotuły. To właśnie w barwach „Kolejorza” dał się jednak poznać szerszej publiczności, a z czasem zapracował na wart 6 mln euro transfer do Southampton. Środkowy defensor w trakcie pięciu lat spędzonych na St. Mary’s Stadium zdołał zanotować 152 mecze, w trakcie których zdobył 7 bramek. Bednarek ma na swoim koncie także 42 występy w reprezentacji Polski, dla której strzelił jednego gola.

Sonda
Czy Aston Villa to odpowiedni klub dla Jana Bednarka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze