Kamil Piątkowski

i

Autor: Cyfrasport Kamil Piątkowski

Wielki smutek reprezentanta Polski. Poważna kontuzja, długa przerwa

2021-09-24 11:17

Dopiero co rozpoczął się sezon 2021/2022, a już kilku zawodników musi mierzyć się z problemami zdrowotnymi. Teraz do tego grona dołącza także reprezentant Polski, Kamil Piątkowski. Defensor doznał złamania kostki, przez co musi poddać się leczeniu operacyjnemu. O wszystkim w komunikacie poinformował jego klub, Red Bull Salzburg.

Kamil Piątkowski długo pokazywał w Rakowie Częstochowa, że ma potencjał, aby rywalizować na naprawdę wysokim europejskim poziomie. Jeszcze będąc piłkarzem klubu spod Jasnej Góry dostał się do reprezentacji Polski. Później natomiast zapracował sobie także na transfer zagraniczny. Za około pięć milionów euro odstępnego defensor przeniósł się z ekipy prowadzonej przez trenera Marka Papszuna do Reb Bull Salzburg, a więc uczestnika Ligi Mistrzów.

Zobacz też: Robert Lewandowski wyznał swój problem z dziećmi. Tego doświadczają tylko nieliczni

Niestety jednak w najbliższym czasie zawodnikowi nie będzie dane zbierać kolejnych doświadczeń w barwach austriackiego zespołu. W spotkaniu Pucharu Austrii z SC Kalsdorf, które Salzburg wygrał aż 8:0, Polak musiał zostać zmieniony z powodu odniesionego urazu. Jak się okazało, zawodnik doznał złamania kostki. Red Bull Salzburg wystosował już komunikat podając, iż Piątkowski przejdzie teraz operację, a następnie będzie wyłączony z gry przez trzy miesiące.

Zobacz też: Piotr Zieliński dopadł Zbigniewa Bońka! Historyczna chwila dla reprezentanta Polski [WIDEO]

Wszystko wskazuje zatem na to, że w 2021 roku zawodnika nie ujrzymy już na murawie. To problem także dla selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousy, który widział Kamila Piątkowskiego w swojej drużynie i dawał mu okazje do wykazania się w narodowych barwach. W nadchodzących pojedynkach jesiennych Portugalczyk będzie musiał jednak sięgnąć po innych zawodników.

Najdziwniejsze kontuzje piłkarzy. Nie uwierzysz w te absurdalne historie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze