Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Świetlana przyszłość

Z tym trenerem reprezentacja Polski może osiągnąć wielki sukces?! Agent piłkarski nie ma złudzeń, szczera wypowiedź

2023-01-26 21:31

Polski Związek Piłki Nożnej w ostatnim czasie zaprezentował nowego szkoleniowca "Biało-Czerwonych". Następcą Czesława Michniewicza został portugalski selekcjoner - Fernando Santos. Ten wybór skomentował agent piłkarski - Paulo Barbosa, który ocenił na co może reprezentacja Polski podczas wielkiej imprezy. Mowa o ogromnym sukcesie.

We wtorek został zaprezentowany nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski - Fernando Santos. Portugalczyk zastąpił w tej roli Czesława Michniewicza, z którym PZPN postanowił nie przedłużyć wygasającej umowy. 68-latek jest bardzo doświadczonym selekcjonerem. Na minionych mistrzostwach świata zasiadał na ławce Portugalii, ostatecznie odpadł z turnieju w ćwierćfinale po porażce z Marokiem, jednak warto zaznaczyć, że to właśnie z tym trenerem drużyna z Cristiano Ronaldo na czele zdobyła mistrzostwo Europy w 2016 roku. Santos postanowił, że na czas umowy z "Biało-Czerwonymi" zamieszka w Warszawie, aby jak najlepiej poznać kraj, którego kadrę będzie prowadził. 

Agent piłkarski wprost o Fernando Santosie! Reprezentacja Polski może wiele osiągnąć

Paulo Barbosa - agent piłkarski ocenił szansę "Biało-Czerwonych" pod wodzą nowego szkoleniowca. - Fernando Santos ma duże doświadczenie. Dobrze pracował w Grecji i był najlepszym trenerem reprezentacji Portugalii. Myślę, że może wykonać z reprezentacją Polski świetną robotę i zajść daleko na mistrzostwach Świata i mistrzostwach Europy, do ćwierćfinału lub półfinału - przekazał Barbosa.

W rozmowie z "RB Sport", Barbosa chwalił Santosa jeszcze przed oficjalną decyzją, a także wspomniał o byłym wyborze PZPN-u Paulo Sousie. - Wcześniej z powodzeniem pracował tam nasz portugalski trener Paolo Sousa, ale potem były nieporozumienia i odszedł. Dlatego polska kadra ma chęć na negocjacje z byłym trenerem Portugalii. Dla reprezentacji Polski to dobry nabytek - mówił agent piłkarski.

Nowy selekcjoner będzie zadebiutuje na ławce trenerskiej "Biało-Czerwonych" za niespełna dwa miesiące (24 marca), wówczas Polska zmierzy się z Czechami w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze