Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Złotej Piłki! Kiedy dowiemy się, czy wygrał Robert Lewandowski?

2021-10-25 12:22
Robert Lewandowski
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Tegoroczny plebiscyt Złotej Piłki wywołuje wśród fanów i dziennikarzy wiele emocji. Rok temu nikt nie miał wątpliwości, że Robert Lewandowski zasłużył na tę nagrodę, ale France Football nie przyznało jej z powodu pandemii. W tym roku zdania na temat tego, kto powinien otrzymać najważniejsze indywidualne wyróżnienie w piłce klubowej, są podzielone. W nocy z 24 na 25 października zakończyło się głosowanie na najlepszego piłkarza 2021 roku. Kiedy dowiemy się, które miejsce zajął Robert Lewandowski?

Złota Piłka to marzenie praktycznie każdego zawodnika z najwyższego światowego topu. Indywidualna nagroda przyznawana jest przez francuski „France Football”, jednak w głosowaniu udział biorą dziennikarze z całego świata. Nie odbywa się ono jednak w trakcie uroczystej gali, a kilka tygodni przed nią. Głosowanie na najlepszego zawodnika świata zakończyło się o północy 24 października, a kibice na całym świecie nie mogą doczekać się ogłoszenia werdyktu. Rok temu, gdy nagrody nie przyznano z powodu pandemii COVID-19, niemal pewny zwycięstwa byłby Robert Lewandowski, który zgarnął praktycznie wszystkie najważniejsze nagrody indywidualne, bowiem zostawił rywali daleko w tyle. Mimo że w 2021 roku prezentuje się on równie imponująco, to nie może być pewny triumfu.

Włosi przejechali się po Piotrze Zielińskim. Poważne zarzuty pod adresem reprezentanta Polski

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta, zobacz zdjęcia

Koniec głosowania w plebiscycie Złotej Piłki. Czy Robert Lewandowski miał szansę wygrać?

2021 rok był dla Roberta Lewandowskiego bardzo udany pod względem osiągnięć indywidualnych, jednak nie zdobył on tylu trofeów, co rok wcześniej. Eksperci z różnych krajów od tygodni spierali się, do kogo powinna trafić Złota Piłka. Wśród największych rywali Roberta Lewandowskiego wymieniani są m.in. Leo Messi, Karim Benzema czy Mohamed Salah. Głosowanie jest już zakończone i dalsza dyskusja nie ma sensu. Teraz można jedynie wyczekiwać na nadchodzącą galę.

Niesamowity wyczyn Mo Salaha. Nikt przed nim tego nie dokonał!

Kiedy dowiemy się, które miejsce zajął Robert Lewandowski w plebiscycie Złotej Piłki? Uroczysta gala, na której nagroda ta zostanie wręczona zwycięzcy, odbędzie się 29 listopada w Theatre du Chatelet w Paryżu. Oznacza to, że na werdykt poczekamy jeszcze ponad miesiąc!

Sonda
Czy Robert Lewandowski zgarnie Złotą Piłkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze