Zbigniew Boniek zaczepił Cezarego Kuleszę

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek zaczepił Cezarego Kuleszę!

Zbigniew Boniek zaczepił Cezarego Kuleszę. Bolesny odzew, wypomniano mu przeszłość

2022-05-17 19:05

Przez ostatnie lata polscy kibice przyzwyczaili się, że główną postacią w Polskim Związku Piłki Nożnej był Zbigniew Boniek. Jednakże w sierpniu minie rok, od kiedy jego miejsce zajął Cezary Kulesza, który ma za sobą wymagające miesiące. Obecny prezes PZPN sprostał wyzwaniom, jednak jego poprzednik wpadł na pomysł, który natychmiast podsunął Kuleszy. Boniek zaczepił następcę w mediach społecznościowych, ale odzew fanów był bolesny.

Mimo że Boniek nie jest już postacią numer jeden w polskiej piłce, jego zdanie wciąż znaczy wiele. W końcu był on prezesem PZPN przez ponad dwie kadencje [prezesura wydłużyła się o rok w związku z pandemią koronawirusa - przyp. red.], więc przez dziewięć lat w dużej mierze decydował o kształcie futbolu w Polsce. Zmiana na fotelu prezesa z Cezarym Kuleszą nie sprawiła, że 66-latek usunął się w cień. Wręcz przeciwnie, jeszcze chętniej zabiera głos w gorących sprawach. Jednym z jego ulubionych narzędzi jest Twitter, gdzie błyskawicznie może podzielić się opinią. Jego konto w tym medium śledzi ponad milion użytkowników! We wtorek (17 maja) dowiedzieli się oni o pomyśle legendarnego piłkarza, który zaskoczył wielu z nich.

Czesław Michniewicz o transferze Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Powiedział, co tak naprawdę myśli

Wielkimi krokami zbliża się Liga Narodów. Robert Lewandowski ładuje akumulatory u boku pięknej Anny w Turcji

Boniek zaczepił Kuleszę. Bolesny odzew kibiców

W ostatni weekend kibice poznali najważniejsze rozstrzygnięcie sezonu. Lech Poznań oficjalnie zapewnił sobie mistrzostwo Polski w przedostatniej kolejce. Rywalizacja z Rakowem Częstochowa przeszła do historii, bowiem częstochowianie pokonali Kolejorza w finale Pucharu Polski, ale w lidze musieli uznać jego wyższość. To właśnie koronacja nowych mistrzów Polski naprowadziła Bońka na ciekawy pomysł. Uznał on, że obrońcy tytułu powinni mieć prawo i obowiązek posiadania polskiej flagi na koszulce. Zwrócił się z tą ideą do Kuleszy, jednak nie mógł spodziewać się takiego odbioru kibiców.

Na jaw wyszły plany Michniewicza przed mundialem w Katarze. Reprezentacja Polski zrobi to na PGE Narodowym

Sonda
Czy Zbigniew Boniek był dobrym prezesem PZPN-u?

"Fajnie byłyby… Drużyna która zdobywa MP ma prawo i obowiązek w następnym sezonie mieć na koszulce naszą polską flagę … Panie Prezesie warto pomyśleć i zrobić uchwałę. Ps. Flaga na piersi- wielkie wyróżnienie, na które trzeba sobie zasłużyć. Co myślicie ? [pisownia oryginalna - przyp. red.]" - napisał Boniek. Kibice natychmiast skontrowali go, wypominając mu... prezesurę w PZPN. "Miałeś rower, trzeba było pedałować" - odpisał profil "Out of Context Polish Football", który otrzymał pod tą ripostą blisko 4 tysiące polubień. "Dlaczego pan tego nie zrobił?" - wtórował mu inny z użytkowników. Takich reakcji było wiele, ale byli też internauci, którzy docenili inwencję Bońka.

Jan Tomaszewski: Kulesza gloryfikuje patologię!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze