Paulo Sousa - piłkarz, wiek, Polska, wzrost, sztab, zarobki. Kim jest nowy trener Polski?

i

Autor: Beata Zawadzka/East News Paulo Sousa - piłkarz, wiek, Polska, wzrost, sztab, zarobki. Kim jest nowy trener Polski?

Zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed EURO 2021 z… rodzinami

2021-05-21 16:48

Wielkimi krokami zbliża się piłkarskie Euro 2021. Niebawem rozpocznie się zgrupowanie Biało-Czerwonych w Opalenicy. W poniedziałek pojawią się tam wszyscy podopieczni Paulo Sousy. Nowością obozu jest to, że przez pewien czas zawodnikom mogą towarzyszyć rodziny. Taką możliwość przewidziano od najbliższej środy. Trener Sousa już w miniony poniedziałek ogłosił nazwiska 26 piłkarzy powołanych na Euro, a także dodatkowego bramkarza na zgrupowanie w wielkopolskiej miejscowości, Radosława Majeckiego.

Polscy piłkarze rozpoczną zgrupowanie 24 maja. Obiekt w Opalenicy będzie zamknięty dla dziennikarzy i kibiców. Jak powiedział PAP team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, w poniedziałek mają stawić się wszyscy piłkarze. Wyjątkiem może być Helik, którego Barnsley rywalizuje obecnie w barażach o awans do angielskiej ekstraklasy. W sobotę jego drużyna gra rewanżowy półfinał ze Swansea, 17 maja przegrała u siebie 0:1. „Wszyscy mają stawić się w poniedziałek, z wyjątkiem ewentualnie Michała. Poza tym wiadomo, jaka jest obecnie sytuacja z podróżowaniem w Europie. Jeżeli ktoś nie będzie miał tego dnia samolotu, dotrze do nas później. To zrozumiałe. Na szczęście, odpukać, nie mamy informacji o kontuzjach powołanych zawodników. Łukasz Fabiański, jak wiemy, będzie gotowy do treningów” – powiedział Kwiatkowski.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Rodziny piłkarzy będą zbadane

Od środy do niedzieli, czyli przez pięć dni, piłkarzom będą towarzyszyć na zgrupowaniu ich bliscy. Najpierw przejdą testy na koronawirusa. „Wszyscy, również rodziny zawodników, będą badani w Opalenicy pod kątem COVID-19. Nie chcemy nikogo narażać na ryzyko” – powiedział Kwiatkowski. W trakcie zgrupowania będą przygotowane dla piłkarzy różne atrakcje, program artystyczny. O szczegółach mają dowiedzieć się najpierw sami zawodnicy.

Szczepienia będą, ale nieobowiązkowe

W trakcie zgrupowania planowane jest szczepienie piłkarzy, co ma pozwolić na bezpieczniejsze przygotowania i uniknięcie ryzyka w czasie samego turnieju. Nie jest to obowiązkowe.

Przedstawiamy mistrza Polski. Legia Warszawa bez tajemnic. Gaduła, generał i odkurzacz podbili ligę

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie Polacy zagrają dwa towarzyskie spotkania – 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i 8 czerwca z Islandią w Poznaniu. Od 9 czerwca bazą kadry będzie hotel w Sopocie. Występ w fazie grupowej ME zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. 19.06 w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23.06 ponownie w St. Petersburgu zmierzą się ze Szwecją.

Najnowsze