Znakomite wiadomości dla reprezentacji Polski. Paulo Sousa oszaleje ze szczęścia, chodzi o baraże el. MŚ 2022

2021-10-13 12:22
Paulo Sousa
Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Polacy są o krok od zapewnienia sobie miejsca w barażach do mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni poczynili ważny postęp, dzięki wygranej z Albanią 1:0. To otworzyło szansę nie tylko do samej gry o mundial, ale także znakomitej sytuacji. Niewykluczone, że dwa spotkania w play-offach będziemy mogli rozgrywać na Stadionie Narodowym. Z kim Polska może zagrać w barażach eliminacji MŚ 2022? Kiedy baraże el. MŚ 2022?

Ile zespołów zagra w barażach eliminacji mistrzostw świata 2022? Dwanaście zespołów pojawi się w play-offach w nieco innej formule niż do tej pory. Dziesięć ekip trafi do barażów za zajęcie drugiego miejsca w swoich grupach kwalifikacyjnych. Do tego dołączą dwaj najlepsi zwycięzcy grup Ligi Narodów, którzy nie zakwalifikują się bezpośrednio do mundialu lub nie zajmą miejsca barażowego.

Sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc będzie rozstawionych w eliminacjach. Niemal na pewno w tym gronie znajdzie się reprezentacja Polski! Do każdej z tych ekip dolosowane będą kadry z pozostałych sześciu miejsc. Rozstawione ekipy będą grały na swoim stadionie. Co ważne, w półfinałach baraży będzie rozgrywany tylko jeden mecz. Zwycięzcy zmierzą się ze sobą w kolejnym spotkaniu. O awansie na mundial także zadecyduje jedna potyczka. Ona będzie rozegrana na stadionie wylosowanego zespołu. Według wyliczeń, Polacy mają 90% szans na rozegranie pierwszego spotkania u siebie. To znakomita wiadomość dla reprezentacji Polski i Paulo Sousy. Stadion Narodowy to nasza twierdza, na której nie przegraliśmy od lat.

Kto obecnie ma szansę zagrać w barażach el. MŚ 2022 (stan 13.10.2021*)?

Obecnie rozstawieni:

 1. Portugalia
 2. Szwajcaria
 3. Szkocja
 4. Hiszpania
 5. Polska
 6. Chorwacja

Obecnie nierozstawieni:

 1. Czechy
 2. Norwegia
 3. Rumunia
 4. Ukraina
 5. Walia (z Ligi Narodów)
 6. Austria (z Ligi Narodów)

* Sytuacja może się jeszcze zmienić, nie uwzględnia faktu, że niektóre zespoły mają więcej lub mniej rozegranych meczów

Kto awansuje na mistrzostwa świata w Katarze 2022 ze strefy UEFA?

 • trzynaście drużyn
 • dziesięć zespołów z pierwszych miejsc eliminacyjnych
 • trzy zespoły z fazy play-off

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze