Karol Bielecki

Autor: Marcin Gadomski Karol Bielecki

PGE Vive Kielce z kolejnym mistrzostwem Polski!

2018-06-03 18:48

Trwa dominacja PGE Vive Kielce na krajowym podwórku. Ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego po mistrzostwo Polski sięgnęła piętnasty raz w historii, a siódmy z rzędu. W rewanżowym meczu finałowym pokonała Orlen Wisłę Płock 33:29. Tym samym w najlepszy możliwy sposób z kibicami pożegnali się Karol Bielecki i Sławomir Szmal, którzy po tym sezonie kończą kariery.

W ostatnich dziesięciu sezonach PGE Vive Kielce wygrywało mistrzostwo aż dziewięciokrotnie. Przerwa nastąpiła jedynie w 2011 roku. Ale już rok później kielczanie odzyskali tytuł, którego nie chcą oddać do dziś. W niedzielę 3 czerwca przypieczętowali kolejny, już siódmy z rzędu puchar i potwierdzili swoją dominację.

Byli murowanymi faworytami rewanżowego meczu finałowego z Orlenem Wisłą Płock, bo pierwsze spotkanie wygrali bardzo pewnie - 33:28. W swojej hali musieli więc jedynie przypieczętować triumf i postawić kropkę nad "i". Co zrobili bez większego problemu. Co prawda do przerwy przegrywali jednym golem, ale w drugiej połowie nie pozostawili rywalom złudzeń. Zwyciężyli ostatecznie 33:29 i mogli się cieszyć z tytułu.

Mecz ten był wyjątkowy dla dwóch zawodniku Vive - Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala. Obaj już jakiś czas temu podjęli decyzję, że po sezonie zakończą kariery, a finałowy mecz z Wisłą był dla nich swoistym pożegnaniem z kibicami. Które wypadło bardzo okazale.

PGE Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 33:29 (13:14)