Ekwador - Francja, wynik 0:0. Francuzi zapomnieli pocisków. Zapis relacji na żywo

2014-06-25 2:01

Mecz Ekwador - Francja rozczarował. Antonio Valencia zabłysnął tylko czerwoną kartką, Enner Valencia zniknął między francuskimi stoperami, a napastnicy Didiera Deschampsa zapomnieli o skuteczności. Bohaterem spotkania został więc bramkarz Ekwadoru Alexander Dominguez. Zobacz zapis relacji NA ŻYWO.

Ekwador - Francja 0:0

Zobacz: Skrót meczu Ekwador - Francja [WIDEO]

Ekwador: Alexander Dominguez - Juan Carlos Paredes, Jorge Guagua, Frickson Erazo, Walter Ayovi - Antonio Valencia, Oswaldo Minda, Christian Noboa (90. Felipe Caicedo), Jefferson Montero (63. Renato Ibarra) - Enner Valencia, Michael Arroyo (82. Gabriel Achilier)

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, Laurent Koscielny, Mamadou Sakho (61. Raphael Varane), Lucas Digne - Antoine Griezmann (79. Loic Rémy), Paul Pogba, Morgan Schneiderlin, Blaise Matuidi (67. Olivier Giroud), Moussa Sissoko - Karim Benzema

Żółta kartka: Erazo

Czerwona kartka: A. Valencia (50, za faul)

Napoli - Lazio

Witamy kibiców piłkarskich i zapraszamy na relację na żywo z meczu Napoli - Lazio we włoskiej Serie A. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Serie A pomiędzy Napoli a Lazio. Zaczynamy już za kilka minut!

ZNAMY SKŁADY:

Napoli: Meret - Malcuit, Albiol, Maksimović, Rui - Diawara, Fabian - Callejon, Zieliński, Mertens - Milik

Lazio: Strakosha - Radu, Acerbi, Luiz Felipe - Lukaku, Milinković-Savić, Leiva, Parolo, Lulić - Luis Alberto, Immobile

Faworytem dzisiejszego spotkania będą gospodarze. Napoli nie przegrało z dzisiejszymi przeciwnikami od 2015 roku! Wówczas w maju Lazio wygrało 4:2.

Oba zespoły podchodzą do spotkania w dobrych nastrojach. W 2019 roku zagrali tylko w Coppa Italia - Napoli pokonało Sassuolo 2:0, a Lazio wygrało z Novarą 4:1.

1'

RUSZYLI!

Jako pierwsi przy piłce gospodarze z Neapolu!

2'

Już na początku z dobrej strony chciał pokazać się lewy wahadłowy Lazio. Lukaku próbował urwać się Malcuitowi, a ten zatrzymuje go nieprzepisowo. Wrzutka Luisa Alberto nie wyszła dobrze i zagrożenie szybko zażegnali obrońcy.

3'

Trzymamy dziś kciuki za Biało-czerwonych. W pierwszej akcji Milik prowadzi piłkę przez dwadzieścia metrów, podaje do Callejona, ale ten wrzuca bardzo słabo. Na ich szczęście błąd popełnia Lukaku, który wybija futbolówkę kiksem na rzut rożny.

5'

Co zrobił Mario Rui? Prawy obrońca stanął, pozwolił dośrodkować i mogło być 1:0 dla Lazio! Milinković-Savić został nieupilnowany na piątym metrze, ale główkę intuicyjnie odbija Meret!

10'

Lazio rozpoczęło to spotkanie bardzo wysoko, ale z czasem cofnęło się na własną połowę i czeka na ataki Napoli. Gospodarze powoli kreują swoje akcje, ale brakuje strzalów.

12'

BRAKOWAŁO STRZAŁÓW I OD RAZU MILIK ODPOWIADA! Mario Rui dostał sporo wolnego miejsca i wrzucił w pole karne, gdzie znalazł Polaka. Piekielnie mocne uderzenie, ale Arek trafia w poprzeczkę. Strakosha tylko się obejrzał za futbolówką.

14'

Mario Rui próbował wkręcić piłkę do bramki z rzutu rożnego, ale albański bramkarz Lazio jest skoncentrowany.

16'

Strata Piotra Zielińskiego, ale nie było tu jego winy. Pomocnik biegł środkiem pola, a w jego tor wbiegł nagle Dries Mertens, przez co Polak za chwilę zgubił futbolówkę.

Jose Callejon nie ma dziś łatwego życia. Portugalczyk co chwilę ląduje na murawie - w końcu arbiter sięgnął do kieszonki. Żółta kartka dla Sergeja Milinkovicia-Savicia.

22'

Któryś z Polaków musi dziś strzelić gola! To mogła być znakomita asysta. Mario Rui wypuścił prostopadle Piotra Zielińskiego. Pomocnik podbił piłkę nad obrońcą i głową uderzył ją Milik. Strakosha odbija piłkę, a ta trafia w słupek.

AREK MILIK! Znowu Polak uderza, tym razem niewiele z ponad 20 metrów. Tuż obok słupka. Ale on ma dziś parcie na grę i zdobycie bramk.

25'

I odpowiedź Lazio. Parolo podaje na skrzydło do Luisa Alberto, który zwraca piłkę do środka. Uderzenie na rzut rożny paruje Meret.

27'

Luis Felipe upadł na murawę - to najprawdopodobniej jakieś problemy mięśniowe. Ból musi być bardzo duży. Po policzkach Brazylijczyka popłynęły łzy. W jego miejsce wchodzi Bastos Quissanga!

31'

Koledzy nie pomagają dziś Polakom... Mario Rui znowu wrzuca piłkę z rzutu wolnego. Zagrożenie stworzył Strakosha, który choć nie był atakowany, to piąstkował futbolówkę pod nogi Callejona. Hiszpan wrzuca na piąty metr, ale obrońcy wybijają przed pole karne. Do strzału składa się Zieliński, ale piłkę zabiera mu... Maksimović.

34'

1:0

GOOOOOL! Trzej piłkarze Napoli ruszają z kontrą. Arkadiusz Milik zgrywa do środka do Driesa Mertensa, a ten podaje do nadbiegającego Jose Callejona. Przy mocnym strzale po krótkim słupku Strakosha nie miał żadnych szans!

37'

2:0

GOOOOOOL! Arkadiusz Milik podchodzi do rzutu wolnego po faulu na Callejonie. Tego nie dało się lepiej uderzyć! Lucas Leiva próbował wycofać się i uratować sytuację, ale ani on, ani Strakosha nie mieli nic do powiedzenia!

42'

Lazio próbuje odpowiedzieć na gola. W dobrej okazji mógł znaleźć się Lukaku. Wahadłowy znalazł się w polu karnym, ale arbiter pomylił się i podniósł chorągiewkę w górę.

47'

PRZERWA!

Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry, ale gra toczyła się spokojnie i pan Rocchi zakończył pierwszą połowę.

To uderzenie Arkadiusza Milika było znakomite! Można je odtwarzać godzinami!

Arkadiusz Milik mógł do przerwy spokojnie skompletować hattricka. Najpierw uderzenie w poprzeczkę, później po obronie bramkarza piłka odbiła się od słupka. Bardzo dobry mecz Polaka! Świetnie szum robi też Jose Callejon, który co chwila jest przewracany przez przeciwników. Hiszpana nie da się po prostu upilnować.

46'

RUSZAMY Z DRUGĄ POŁOWĄ!

Zmiana w zespole Lazio. Schodzi Lukaku, wchodzi Correa.

50'

Napoli chce zaryzykować i dobić przeciwników. Gospodarze ustawiają się wysokim pressingiem, przez co Lazio mogło mieć niezłą okazję. Correa szukał napastnika w polu karnym, ale w ostatniej chwili interweniuje Malcuit.

Najlepsza okazja Lazio do strzelenia gola w tym spotkaniu. Correa wbiega w pole karne niezauważony i uprzedza obrońców przed wybiciem piłki po dośrodkowaniu. Do trafienia do siatki zabrakło niewiele.

54'

Brzydki faul na Piotrze Zielińskim. Polak został ostro potraktowany korkami przez jednego z rywali, który trafił w miejsce przy kostce, którego ochraniacze nie kryją. Potrzebował pomocy medyków, ale zaraz wróci do gry!

56'

To musiało boleć! Correa zagrywa w pole karne do Immobile, który bez zastanowienia uderza. Trafia Albiola w brzuch - Hiszpan pada na murawę.

58'

I ZNOWU POPRZECZKA!

Nie tylko Arkadiusz Milik nie ma w tym meczu szczęścia. Mertens rusza z akcją i pod polem karnym Lazio podaje do Rui. Boczny obrońca huknął, ale trafia w obramowanie bramki. Akcja trwa dalej, a piłka spada w końcu pod nogami Polaka. Ten strzela prosto w Strakoshę.

60'

Godzina gry za nami i w końcu o obecności na boisku przypomina Ciro Immobile. Walka o piłkę w powietrzu w szesnastce Napoli kończy się wybiciem jej pod nogi Włocha. Ten uderza po koźle i efektowną interwencją popisuje się Meret.

65'

ZNOWU OBRAMOWANIE BRAMKI! Mertens zagrał znakomitą piłkę na trzydzieści metrów, a główką uderzał Jose Callejon. Słupek...

66'

2:1

GOOOOOOL! Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić? Immobile w pierwszej sytuacji zachował się słabo, ale teraz zrobił to znakomicie. Znowu w akcji był Correa, który podał do krytego przez Albiola Włocha. Ciro podprowadził piłkę i uderzył między nogami Hiszpana. Meret nawet się nie ruszył!

68'

To mógł być już remis. Podopieczni Simone Insaghiego ruszają do ataku - tym razem z kilku metrów prosto w bramkarza uderza Luis Alberto. Gospodarze zaczynają mieć kłopoty.

71'

TARAPATY LAZIO! Wielki błąd Milinkovicia-Savicia, który wybija piłkę do góry i przejmuje ją Napoli. Acerbi ratuje sytuację faulem i ogląda drugą żółtą kartkę...

73'

Milik znowu uderza z rzutu wolnego, ale tym razem nad poprzeczką. Do drugiego gola zabrakło sporo!

75'

Kolejna okazja dla Napoli. Ze środka pola do boku podaje Zieliński, gdzie znajduje Verdiego. Włoch zagrywa w pole karne do Mertensa, ale uderzenie Belga zostaje zablokowane, a dobitka wylatuje na rzut rożny.

77'

Aj! Zła decyzja Milika. Polak miał przed sobą tylko bramkę i idealnie wyłożoną piłkę na lewą nogę. Niestety, próbował przełożyć ją na prawą, więc zablokował go Lulić.

81'

82'

Nie tylko piłkarze kradną czas. Piłkarzom Napoli próbują pomóc... chłopcy od podawania piłek, którzy nie kwapią się do rzucania futbolówek do piłkarzy Lazio.

84'

W końcu przyspieszyli piłkarze Napoli. Ounas najpierw się zabawił i minął rywala, dzięki tzw. "sombrero", ale przekombinował. Zamiast podać uderzał sam i został zablokowany. Po chwili podanie górą dał mu Mario Rui, a uderzenie z powietrza zostało odbite przez bramkarza Lazio.

87'

Luis Alberto wyjechał z piłką poza boisko i nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra, który to zauważył. Hiszpan kłócił się tak mocno i reagował tak żywiołowo, że dostał żółtą kartkę.

90'

Napoli uspokaja grę i chce już tylko uniknąć niebezpieczeństwa pod własną szesnastką. Słabo im to wychodzi. Raul Albiol trafia łokciem w twarz rywala i Lazio ma rzut wolny z nieco ponad 20 metrów. Luis Alberto trafia w mur.

90+1'

Napoli rusza z szybkim kontratakiem - Malcuit podaje na skrzydło, ale zostaje trafiony brzydko w łydkę przez Lulicia. Sędzia pozwala grać dalej, ale po wyjściu piłki na aut pokazuje żółtą kartkę.

90+3'

90+6'

KONIEC MECZU!

Napoli dominowało w tym spotkaniu i mądrze utrzymywało swoją przewagę w drugiej odsłonie spotkania. Po zakończonym spotkaniu, z pretensjami do arbitra przybiegł Simone Inzaghi, ale trener Lazio dobrze wie, że dzisiaj silniejszym zespołem byli gospodarze. To oni stworzyli sobie więcej okazji i to oni zasłużyli na trzy punkty. Cieszy kolejny dobry mecz Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika!

To już koniec relacji na żywo! Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne na Sport.se.pl.