Legendarny Pele jest w fatalnym stanie. Nie może już nawet chodzić

2020-02-11 8:02 JWa
Pele
Autor: East News Pele

Jeszcze niedawno Pele swoją obecnością uświetniał piłkarskie wydarzenia na całym świecie, a szeroki uśmiech nie schodził z jego twarzy. Teraz jednak legendarny Brazylijczyk ma spore problemy ze zdrowiem. 79-latek nie jest w stanie nawet samodzielnie chodzić. Syn byłego reprezentanta "Canarinhos" zdradził, że jeden z najlepszych zawodników w historii porusza się tylko przy pomocy balkonika.

Pele przez wielu postrzegany jest jako najlepszy piłkarz w historii. Niestety, nawet tak wielka postać nie jest w stanie oszukać wieku. 79-latek od jakiegoś czasu ma coraz większe problemy ze zdrowiem. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu ikona brazylijskiej piłki podróżowała po świecie i chętnie uśmiechała się do obiektywów aparatów czy kamer. Teraz jednak sytuacja stała się bardzo poważna. - On jest bardzo osłabiony. Mój ojciec miał protezę stawu biodrowego i nie przeszedł odpowiedniej rehabilitacji, przez co ma teraz olbrzymie kłopoty z poruszaniem się. Ta sytuacja powoduje u niego depresję. Wyobraź sobie, że jesteś królem, zawsze byłeś imponującą postacią, a dziś nie możesz właściwie chodzić - powiedział dziennikarzom Edinho, syn legendarnego zawodnika.

Trzykrotny zwycięzca mundialu (1958, 1962 i 1970) obecnie może poruszać się wyłącznie przy wsparciu sprzętu. Edinho przekazał, że to mocno boli ojca. - Jest przez to wszystko bardzo nieśmiały i zawstydzony, bo może chodzić wyłącznie z balkonikiem. On nie chce wychodzić z domu i pokazywać się na ulicy. Praktycznie nie opuszcza domu. Odczuwa skrępowanie i samotność - stwierdził w rozmowie z "Globo".

- Co prawda, trochę się poprawiło od ostatniego czasu, ale nadal ma duże problemy z poruszaniem się - dodał syn byłego ministra sportu Brazylii i idola kibiców "Canarinhos".

Najnowsze