ZRUJNOWANE marzenia reprezentanta Polski. Nie zagra na Euro 2020!

2020-02-10 21:37 MD
Dawid Kownacki, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Dawid Kownacki

To, o czym mówiło się już wcześniej, znalazło definitywne potwierdzenie. Dawid Kownacki, który w ubiegłym tygodniu doznał kontuzji uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego wykluczającą go z gry na dłuższy okres, dodatkowo musi przejść operację. Marcin Kubacki, agent zawodnika, potwierdził to w rozmowie z portalem SportoweFakty.wp.pl. Dla "Kownasia" zaistniała sytuacja oznacza brak szansa na wyjazd na Euro 2020.

Napastnik problemu nie nabawił się w trakcie spotkania, a podczas treningu. W poprzedni poniedziałek musiał opuścić zajęcia swojej Fortuny Dusseldorf przedwcześnie, gdyż doskwierał mu ból. Już w środę klub wydał komunikat, że konieczna będzie operacja. A do tej - jak podaje serwis SportoweFakty.wp.pl - dojdzie już w środę, 12 lutego. Niestety, zabieg ten nie sprawi, że "Kownaś" wróci na boisko w ekspresowym tempie.

- Zakładamy, że za trzy miesiące Dawid wróci do treningów. Operacja raczej nie skróci tego czasu. Niestety, wielka szkoda - poinformował wspomniany wcześniej serwis agent Kownackiego, Marcin Kubacki.

Biorąc pod uwagę, że ostatnią kolejkę obecnego sezonu Bundesligi zaplanowano na połowę maja, śmiało można więc stwierdzić, że Kownacki na boisku w aktualnych rozgrywkach już się nie pojawi. A to oznacza brak szans wywalczenia przepustki na Euro 2020.

"Kownaś" należał do grona zawodników, którzy musieliby walczyć o powołanie do ostatnich chwil. W poprzednich miesiącach selekcjoner Jerzy Brzęczek korzystał z jego usług z różną częstotliwością. Ostatnie występy w pierwszej drużynie narodowej 22-latek zanotował we wrześniowych starciach ze Słowenią i z Austrią. O podbicie licznika spotkań z orzełkiem na piersi będzie mu zatem dane powalczyć dopiero od jesieni bieżącego roku, kiedy to wystartuje nowy sezon klubowy.

Najnowsze