Lekkoatletyczne ME. Złoto i rekord Anity Włodarczyk, brąz Joanny Fiodorow!

2014-08-16 0:32

Fantastyczny występ zaliczyły Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow w finale konkursu rzutu młotem lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Włodarczyk w pięknym stylu zdobyła złoty medal, bijąc rekord Polski (78,76), z kolei Fiodorow w ostatnim rzucie wywalczyła brąz.

Włodarczyk zaczęła konkurs nerwowo od dwóch spalonych rzutów. W piątej serii polska mistrzyni zaliczyła jednak wspaniałą próbę, pobiła rekord Polski rzucając młot na odległość 78,76, dzięki czemu obroniła tytuł mistrzyni Europy.

Znakomicie zaprezentowała się także Joanna Fiodorow, która w ostatniej próbie dzięki odległości 73,67 wyprzedziła Niemkę Kathrin Klaas.

Lekkoatletyczne ME: Złoto Kszczota i srebro Kuciapskiego na 800 metrów!

- W tym momencie nie wierzę w to co się wydrzyło. Chyba jestem najszczęśliwszym zawodnikiem na tym stadionie! Dziękuję wszystkim za trzymacie kciuków. Po prostu nie mogę uwierzyć - mówiła tuż po zawodach wielce szczęśliwa Fiodorow.

Piątek okazał się wspaniałym dniem dla polskich lekkoatletów. Wcześniej w biegu na 800 metrów złoto wywalczył Adam Kszczot, a srebro Artur Kuciapski. Polacy w Zurychu wywalczyli więć już siedem medali. Oprócz wspomnianej czwórki srebro zdobył Krystian Zalewski (300 metrów z przeszkodami), a brązowe medale wywalczyli Tomasz Majewski (pchnięcie kulą) i Robert Urbanek (rzut dyskiem).