Mistrzyni paraolimpijska nago w "Playboyu". W Tokio sięgnęła po złoto, zdjęcia rozpalają do czerwoności

2021-09-01 14:29
Elena Krawzow, pierwsza paraolimpijka w Playboyu
Autor: Instagram Elena Krawzow, pierwsza paraolimpijka w Playboyu

W październiku 2020 roku została pierwszą w historii paraolimpijką na okładce „Playboya”. Elena Krawzow dzięki tej decyzji zdobyła sławę na całym świecie, a jej występ na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio ciekawił wielu kibiców. W środę została mistrzynią paraolimpijską w pływaniu, a jej historia jest warta poznania.

Sesja w „Playboyu” przyniosła jej popularność na świecie, ale przysporzyła kłopotów w relacjach rodzinnych. Elena Krawzow reprezentuje Niemcy, ale pochodzi z Kazachstanu. W kraju z Azji przestrzega się restrykcyjnych zasad, zwłaszcza religijnych i z tego względu Krawzow miała problemy z częścią rodziny. - Kazachstan jest krajem muzułmańskim i bardzo konserwatywnym. Część mojej rodziny nie mówi do mnie do dziś. Niestety, w tym kraju coś takiego nadal jest tematem tabu – szczerze wyznała paraolimpijka w rozmowie z „Abendzeitung”.

Właśnie tak wygląda złota medalistka Paraolimpiady! Seksowne i odważne zdjęcia mistrzyni

Mimo to, pływaczka nie żałuje swojej decyzji. Uważa, że zachowała się właściwie i przede wszystkim chciała wpłynąć na społeczną świadomość. - Przesłanie tych zdjęć było dla mnie o wiele ważniejsze niż to, co myślą o tym członkowie mojej rodziny. Wierzę, że dałam wielu ludziom odwagę i siłę – powiedziała Krawzow.

Zobacz: Niepełnosprawna Lucyna Kornobys wykiwała wszystkich! Ten trik dał jej medal w Tokio

Elena Krawzow – sylwetka

Elena Krawzow urodziła się 26 października 1993 roku w Kazachstanie. W wieku 7 lat zamieszkała z rodziną w Rosji, a gdy miała 12 lat jej najbliżsi zdecydowali o przenosinach do Niemiec. Mimo że w jej domu rozmawiano w języku rosyjskim, pływaczka reprezentuje Niemcy, a niemieckie pochodzenie ma po babci ze strony ojca.

W związku z chorobą Stargardta następował u niej stopniowy ubytek wzroku, a to doprowadziło ją do startów w zawodach niepełnosprawnych sportowców. Krawzow startuje jako niedowidząca pływaczka, a na jej koncie znajduje się wiele sukcesów. 1 września 2021 roku zdobyła najcenniejszy skalp – złoty medal paraolimpijski na 100 m stylem klasycznym w kategorii SB13. Wcześniej została wicemistrzynią paraolimpijską w 2012 roku w Londynie na tym samym dystansie. Jest dwukrotną mistrzynią świata, z 2013 i 2019 roku, a także pięciokrotną mistrzynią Europy.

Sonda
Będziesz oglądał igrzyska paraolimpijskie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze