Koronawirus

i

Autor: pixabay.com Koronawirus

Omikron zaatakował sportowców. Piłkarze zakażeni nową odmianą koronawirusa

2021-11-29 12:37

Na świecie pojawił się w ostatnim czasie nowy, groźny wariant koronawirusa, pochodzący z Afryki omikron. Wiele krajów wprowadziło natychmiast ograniczenia w podróżach osób z rejonu występowania tej odmiany zarazka, czyli głównie zRPA. Omikron oczywiście i tak znalazł już sobie drogę do Europy. Pojawił się także w sporcie – z Portugalii donoszą, że został nim dotknięty piłkarski klub Belenenses.

Dopiero 25 listopada zostały opublikowane alarmujące informacje naukowców z Republiki Południowej Afryki ma jego temat, a omikron już rozprzestrzenia się w zabójczym tempie. Jak się okazało, za zakażenie koronawirusem w portugalskim klubie piłkarskim Belenenses odpowiada włąśnie ten nowy wariant. Poinformowano o 13 przypadkach zakażenia w klubie, przerwano mecz ligowy z Benfiką w weekend - zabrakło zawodników do zmian w związku z okrojonym składem, na boisku w pewnym momencie była... szóstka i sędzia przerwał zawody. Jak wkrótce wyszło na jaw, w Belenenses wykryto właśnie odmianę omikron. Potwierdzenie przekazał w poniedziałek krajowy instytut zdrowia w Portugalii. To pierwsze przypadki omikrona w kraju.

Andrzej Wasilewski po śmierci "Walusia": Trupów będzie więcej. To jest pomaganie ludziom stać się kalekami! [TYLKO U NAS]

Zbigniew Boniek nie może w to uwierzyć. Usłyszał, kto ma zdobyć Złotą Piłkę i nie mógł się powstrzymać

Skąd omikron w portugalskiej drużynie piłki nożnej? Okazało się, że jeden z zawodników podróżował ostatnio do RPA, musiał zatem przywieźć nowy rodzaj wirusa oraz zakazić kolegów. Wiele krajów zamknęło granice dla podróżnych z południowej Afryki, ale stało się to dopiero po 25 listopada, kiedy oficjalnie uznano wariant omikron za stanowiący zagrożenie i gdy Światowa Organizacja Zdrowia wydała na ten temat ostrzeżenie. Badacze próbują teraz ocenić jak groźna to odmiana i czy obecnie dostępne szczepionki na koronawirusa są w stanie sobie z nią poradzić.

Lewandowscy na romantycznej randce w Paryżu. Mina Roberta mówi wiele, zdradził wynik Złotej Piłki? Są zdjęcia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze