Tomasz Kędziora

i

Autor: Cyfra Sport Tomasz Kędziora

Kolejny reprezentant Polski zmieni klub? Znalazł się chętny z Rosji

2021-08-18 14:36

Reprezentant Polski może trafić do Rosji! Tomasz Kędziora, bo o nim mowa, latem 2017 roku przeniósł się z Lecha Poznań do Dynama Kijów, w barwach którego zagrał już 159 razy. Wiele wskazuje jednak na to, że licznik występów w trykocie ukraińskiej drużyny może się jednak zatrzymać, bo obrońca reprezentacji Polski przyciągnął uwagę CKSA Moskwa, które zabiega o jego przenosimy do stolicy Rosji.

Obrońca reprezentacji Polski Tomasz Kędziora może zmienić klub. Po piłkarza reprezentującego obecnie barwy Dynama Kijów zgłosiło się rosyjskie CSKA Moskwa. Ukraińska ekipa miała otrzymać ofertę opiewająca na 2 mln euro. Na razie nie wiadomo, na jakim etapie są negocjacje w sprawie transferu 27-latka do stolicy Rosji, jednak obrońca reprezentacji Polski wyceniany jest przez portal Transfermarkt.de na kwotę 5 mln euro co może sprawić, że Ukraińcy nie zgodzą się na warunki proponowane przez rosyjską ekipę.

Zbigniew Boniek brutalnie podsumował polską piłkę. Tak pożegnał się z funkcją prezesa PZPN

Przed reprezentantem Polski ciężka decyzja. Piłkarz w Dynamie Kijów ma zaufanie trenera Mircy Lucescu, przez co wystąpił w 25. meczach ligowych, do których dołożył sześć występów w Lidze Mistrzów. Między innymi dzięki jego dobrej dyspozycji klub wywalczył tytuł mistrza kraju i w sezonie 2021/22 również będzie mógł pokazać się na boiskach Ligi Mistrzów. CSKA z kolei ostatni sezon zakończyła dopiero na 6. miejscu, przez co drużyna nie wystąpi w żadnych europejskich rozgrywkach. Ten sezon na razie nie wygląda lepiej, bo po czterech kolejkach drużyna zgromadziła tylko sześć punktów i zajmuje ósme miejsce.  

Gigantyczna strata finansowa PZPN! Ta kwota zwala z nóg

Dodatkowo Tomasz Kędziora nie ma pewności, że wywalczyłby w miejsce w pierwszym składzie i odnalazł się w Rosji. Jego rywalami w walce podstawową jedenastkę mogą być Mario Fernandes, czyli podstawowy obrońca reprezentacji Rosji, a z drugiej strony obrony, na której nasz rodak również może grać, występuje młody Ivan Obljakow, który zyskuje uznanie w całej lidze i wiąże się z nim wielkie nadzieje. Transfer do CSKA Moskwa z pewnością wiązałby się jednak ze sporą podwyżką dla Polaka. 

Marek Koźmiński ostro o wyborach PZPN. "Mógłbyś przyjechać i napić się wódeczki"

W czasie swojej kariery Tomasz Kędziora miał do tej pory okazję przywdziewać barwy Lecha Poznań i Dynama Kijów. Prawy obrońca rozegrał 151 spotkań w barwach "Kolejorza", strzelając 10 bramek i zaliczając 12 asyst. Podobnie wyglądają jego liczby w ukraińskiej ekipie. W 159. meczach Kędziora strzelił 6 bramek i zaliczył 18 asyst. 

Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN! To on zastąpi Zbigniewa Bońka

Gorąca atmosfera przed wyborami nowego prezesa PZPN
Sonda
Czy Paulo Sousa powinien zostać zwolniony po porażce na Euro 2020?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze