Walery Karpin

i

Autor: screen/youtube.com/LaLiga Santander

Rosjanie wyjdą z UEFA? Selekcjoner reprezentacji nie ma wątpliwości, to może zdarzyć się niebawem

2022-09-21 16:18

Decyzja o wycofaniu Rosji z rozgrywek EURO 2024 wstrząsnęła tamtejszą opinią publiczną. Na temat samej sprawy postanowił wypowiedzieć się także były zawodnik reprezentacji Rosji oraz jej obecny trener, Walery Karpin. Były gracz Realu Sociedad i Valencii przyznał, że występy "Sbornej" w rozgrywkach firmowane marką UEFA mogą przejść do historii. Wszystko może zdarzyć się już niebawem.

Rosja została wycofana z EURO 2024, a decyzja UEFA o tym fakcie została szeroko skomentowana przez rosyjskich kibiców. Do dyskusji dołączył także selekcjoner "Sbornej", Walery Karpin, który powiedział, że już zaraz możemy być świadkami końca występów Rosjan w europejskim futbolu. Zdaniem byłego piłkarza klubów hiszpańskiej LaLigi, taki scenariusz może być kwestią czasu.

Selekcjoner Rosjan o wycofaniu z UEFA. Taki scenariusz może nadejść!

Rosjanie kombinują po usunięciu z EURO 2024. Wyjawili swoje plany, absurd goni absurd!

Zdaniem Karpina, sytuacja piłkarskiej przyszłości Rosji może być rozwiązana do roku czasu. Jak podkreśla selekcjoner Rosjan, teraz wprowadzenie takiego rozwiązania, a więc przeniesienia Rosjan do struktur azjatyckich związków piłkarskich nie jest możliwe, mimo że nie wyklucza takiego scenariusza.

- Zależy o jakim czasie mówimy. Jeśli powiedzmy pół roku, to nie ma na to szans. Jeśli jednak mówimy o 2-3 latach, to uważam, że jest to możliwe. Mam nadzieję jednak, że sytuacja rozwiąże się w ciągu roku - powiedział trener reprezentacji Rosji na specjalnej konferencji prasowej.

Mobilizacja w Rosji. Rosyjscy sportowcy w strachu. Czy trafią do wojska? Wielu usłyszy te wieści

Karpin spodziewał się wykluczenia z EURO. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości

Sam Karpin przyznał, że spodziewał się, że kadra Rosji zostanie wykluczona z gry o mistrzostwa Europy i nie jest tym faktem jakkolwiek zdziwiony,

- Ta decyzja nic nie zmienia, zresztą w ogóle nie mówiło się o naszym powrocie. Dlaczego miałbym być w szoku? Ktokolwiek spodziewał się innej decyzji? Nikt nie umarł, nasi olimpijczycy przygotowywali się cztery lata, by dowiedzieć się, że nie wystąpią w igrzyskach. UEFA będzie wystosowywać kolejne oświadczenia, może np. w styczniu informacja na nasz temat będzie inna - mówi Karpin.

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze