Galeria zdjęć

Tak dziś wygląda Sławomir Toczek, wielki rywal Mariusza Pudzianowskiego. To były słynny strongman

2023-04-10 14:30

Mariusz Pudzianowski jest najbardziej znanym polskim strongmanem w historii. Wielu innych siłaczy też zyskało wtedy dużą popularność. Jednym z nich był Sławomir Toczek, któremu także nie brakowało osiągnięć na arenie międzynarodowej. Chojniczanin dwukrotnie pojechał nawet na mistrzostwa świata.

Zawody strongmanów wiele zyskały podczas kariery Mariusza Pudzianowskiego. Wielu Polaków zasiadało przed telewizorami, by oglądać, jak najsilniejsi mężczyźni świata zmagają się z potężnymi ciężarami. Wielu strongmanów skorzystało z popularności "Pudziana". Jednym z największych polskich rywali był dla niego Sławomir Toczek. Popularny "Mały"kilkukrotnie pojawił się na arenie międzynarodowej - na mistrzostwach Europy czy mistrzostwach świata.

Najseksowniejsza gimnastyczka świata pokazała zdjęcie gorące tak, że przyda się wam kubeł zimnej wody. Kusa spódniczka mogła sprawić jej psikusa

Tak wygląda dziś Sławomir Toczek, były rywal Pudziana

Sławomir Toczek w 2008 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w 2008 roku, przegrywając punktami jedynie z Mariuszem Pudzianowskim. W końcowej klasyfikacji był także przed nim Grzegorz Szymański, który zgromadził tyle samo punktów, ale wygrał ze względu na inne punkty regulaminu.

Problemem Sławomira Toczka w osiągnięciu większych sukcesów przeszkodził wzrost. Toczek mierzy ok. 180 centymetrów, co nie pomagało mu w rywalizacji z dużo wyższymi przeciwnikami.

Zobacz, jak wygląda obecnie Sławomir Toczek w galerii poniżej.

Osiągnięcia Sławomira Toczka

Sławomir Toczek odnosił spore sukcesy na arenie międzynarodowej. Był kilkukrotnym wicemistrzem Polski. Odniósł także sukces na drużynowych mistrzostwach świata w 2005 roku. Podczas zawodów w Poznaniu razem z Mariuszem Pudzianowskim sięgnął po złoto, deklasując konkurencję.

Dwukrotnie jechał także na mistrzostwa świata strongmanów w 2005 i 2006 roku. Za pierwszym razem nie udało mu się awansować do finału. Podczas swoich drugich mistrzostw świata w Chinach zajął dziesiąte miejsce.

QUIZ: Czy rozpoznasz polskich mistrzów świata?

Pytanie 1 z 12
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Listen on Spreaker.
PKO Ekstraklasa 11.04
Najnowsze