Zlatan Ibrahimović ostro krytykuje MLS w swoim stylu! Co nazwał GÓ***M?

2019-08-10 13:52 MSo
Zlatan Ibrahimović
Autor: EastNews Zlatan Ibrahimović

Kto choć trochę interesuje się piłką, doskonale wie, jak barwną postacią w świecie futbolu jest Zlatan Ibrahimović. Szwed słynie z ostrego języka i bezkompromisowych wypowiedzi. Tym razem zaszokował kolejny raz - napastnik LA Galaxy skrytykował MLS, uzywając bardzo mocnych słów. Co w USA nazwał g****m?

Zlatan Ibrahimović nigdy nie gryzie się w język - poza wyjątkowym stylem gry i prowokowania rywali - to jego znak rozpoznawczy. Szwed nigdy nie bierze jeńców i tak było również tym razem. W rozmowie z Goal.com, skrytykował system rozgrywek, który jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, nie tylko w piłce.

- Według mnie nad mentalnością trzeba pracować w każdym treningu i meczu. To bardzo trudne w MLS. System rozgrywek to gów... - nie szczędził gorzkich słów napastnik LA Galaxy. Dlaczego tak twierdzi? Chodzi o system play-off, w który wchodzi się po rundzie zasadniczej Major League Soccer.

To oznacza, że teoretycznie nawet ósma drużyna po całym roku, ma szanse na mistrzostwo kraju. - Jak można rozwijać mentalność, jeśli jedyne, co trzeba zrobić to tylko dotrzeć do playoffów? Wynik każdego meczu jest bardzo ważny, ale tutaj możesz zająć siódme miejsce, a potem w playoffach zdobyć mistrzostwo - stwierdził.

Zlatan Ibrahimović jest gwiazdą MLS. W tym roku w osiemnastu spotkaniach sezonu strzelił szesnaście bramek i trzy asysty. Nie jest jednak liderem, ani nawet wiceliderem, klasyfikacji strzelców. Wyprzedzają go Carlos Vela z Los Angeles FC i Josef Martinez z Atlanty United.

Najnowsze