Zofia Klepacka tuż za liderką. Przed decydującym wyścigiem ME dzieli je tylko 1 punkt

2021-03-12 17:32
Zofia Noceti-Klepacka
Autor: Tomasz Radzik Zofia Klepacka podczas bokserskiego treningu z Pawłem Skrzeczem

Zofia Noceti-Klepacka (35 l.) spadła z pierwszej na drugą lokatę po 10 wyścigach w ME w windsurfingowej klasie RS:X u wybrzeży Vilamoury w Portugalii. Przed kończącym rywalizację sobotnim wyścigiem medalowym ma jednak tylko 1 punkt straty do prowadzącej Francuzki Charline Picon.

W piątkowych wyścigach żeglarka Legii Warszawa mijała metę za pozycjach 6., 3. i 11. Po dwóch pierwszych minimalnie wyprzedzała Picon, mistrzynię olimpijską i aktualną mistrzynię Europy. W 10. starcie finiszowała na 11. pozycji, najniższej od początku regat. Francuzka była druga, co pozwoliło jej przeskoczyć Polkę w klasyfikacji generalnej. Ma teraz 34 pkt wobec 35 punktów Klepackiej.

W wyścigu medalowym ta z nich dwóch sięgnie po złoto, która minie metę przed rywalką. Chyba żeby o kilka pozycji wyprzedziła je w tym starcie mistrzyni świata, Holenderka Lilian de Geus (43 pkt) albo Włoszka Giorgia Speciale (45 pkt).

W rywalizacji mężczyzn na prowadzenie powrócił Izraelczyk Ofek Elimelech z dorobkiem 33 pkt, przed mistrzem świata, Holendrem Kiranem Badloe - 35. Lokaty czwartą i piątą zajmują Radosław Furmański i Piotr Myszka, ale strata punktowa uniemożliwia im wskoczenie na podium.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze