Bartosz Kurek

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

Bartosz Kurek może otrzymać fatalne wiadomości. To będzie potężny cios. Nadchodzi gigantyczna rewolucja?

2022-04-15 10:20

Nadchodzący sezon w siatkówce reprezentacyjnej będzie niebywale ciekawy. Wszystkie drogi prowadzić będą na mistrzostwa świata, które odbędą się w Polsce i Słowenii. Przedtem jednak zobaczymy biało-czerwoną kadrę w akcji w Lidze Narodów. Niewykluczone jednak, że kibice w piątek doznają wielkiego szoku. Wówczas Nikola Grbić ma powołać kadrę, w której może zabraknąć m.in. Bartosza Kurka.

Najbliższe tygodnie i miesiące będą nowym rozdaniem dla reprezentacji Polski w siatkówce. W ubiegłym roku kadrę prowadził Vital Heynen, który poprowadził biało-czerwonych do wielu sukcesów. Medalu nie udało się zdobyć tylko na igrzyskach olimpijskich w Tokio, co było największym ciosem dla Belga i jego zawodników. Po igrzyskach drogi Heynena i Polski się rozeszły.

Znamy szczegóły MŚ 2022 w siatkówce! Polscy kibice będą zachwyceni, zdradzono plany turnieju

Nikola Grbić zacznie od rewolucji? Sensacyjne doniesienia

Pod koniec roku zaczęły się poszukiwania nowego trenera reprezentacji Polski. Choć kandydatów było kilku, za największego faworyta uważano Nikolę Grbicia. Serb jako zawodnik zdobył wiele cennych medali, ale również jako trener święcił wielkie triumfy. Między innymi poprowadził Zaksę Kędzierzyn-Koźle do historycznego triumfu w Lidze Mistrzów.

Z ust Spiridonowa znów wylał się ohydny jad. Mówi o jęczeniu Polaków. Zupełnie się nie hamował

Prezes PZPS Sebastian Świderski nie ukrywał, że to właśnie Grbicia widziałby na stanowisku szkoleniowca Polaków. I tak też się stało. Po kilku tygodniach niepewności oficjalnie potwierdzono wybór Serba na to stanowisko. Teraz poznamy pierwsze decyzje nowego trenera biało-czerwonych, a Wielki Piątek może okazać się początkiem rewolucji.

Sonda
Czy wyobrażasz sobie kadrę siatkarzy bez Bartosza Kurka?

Kurek nie znajdzie się w kadrze? To może być gigantyczne zaskoczenie

Według informacji, które podało TVP Sport, Grbić planuje mocno odmłodzić kadrę. Dlatego też w piątkowych powołaniach może zabraknąć Bartosza Kurka i Fabiana Drzyzgi, a więc zawodników, którzy byli liderami reprezentacji za czasów Heynena. Dla obu zawodników może być to bolesny cios, ale niewykluczone, że Grbić w Lidze Narodów chce przetestować nowe rozwiązania.

Na razie nie da się przewidzieć, czy wymieniona dwójka zostanie (o ile zostanie) skreślona na dobre, czy tylko "tymczasowo". Ponadto Grbić chce sprawdzić Wilfredo Leona na pozycji atakującego, a w kadrze ma się znaleźć Jan Firlej, rozgrywający zespołu z Olsztyna. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, niemal pewne jest, że przez polską siatkówkę przetoczy się burzliwa dyskusja.

Jan Tomaszewski: Lewandowski może skończyć jak Messi!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze