Nikola Grbić, Aleksander Śliwka

i

Autor: Cyfrasport Nikola Grbić, Aleksander Śliwka

Szczere słowa

Były trener dobitnie o Aleksandrze Śliwce. Nie zostawił żadnych złudzeń, użył wymownego porównania

2022-09-01 12:45

Polscy siatkarze jak burza przebrnęli przez fazę grupową mistrzostw świata, ale po ostatnim meczu z USA (3:1) ogromna krytyka spadła na Aleksandra Śliwkę. Przyjmujący nie przekonuje do siebie kibiców, którzy widzieliby na jego miejscu Tomasza Fornala. Pojawia się coraz więcej głosów nawołujących do odstawienia go na ławkę. Żadnych złudzeń co do Śliwki nie zostawił jego były trener. Czołowy polski ekspert użył wymownego porównania.

Mistrzostwa świata wkraczają w decydującą fazę. Zmagania grupowe to już przeszłość, a rozgrywki będą toczyły się teraz w systemie pucharowym. Każdy mecz ma ogromną wagę, choć sam format wzbudził wiele kontrowersji. Wszystko przez zapewnienie najwyższego rozstawienia gospodarzom imprezy - Polsce i Słowenii. Dzięki temu Polacy zagrają w 1/8 finału z teoretycznie najsłabszą drużyną, która wyszła z grupy - Tunezją. Biało-Czerwoni i tak byliby w czołówce tabeli (ale nie na samym szczycie), gdyż w fazie grupowej stracili zaledwie jednego seta. Bez najmniejszych problemów rozbili 3:0 Bułgarię i Meksyk, a jedyną partię przegrali w ostatnim starciu ze Stanami Zjednoczonymi. Podopieczni Nikoli Grbicia słabo weszli w mecz, a największa krytyka spadła na Aleksandra Śliwkę. Przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został zmieniony w trakcie spotkania przez Tomasza Fornala, który ponownie dał pozytywny impuls. To sprawiło, że wybuchła żywiołowa dyskusja nt. składu polskiej reprezentacji.

Były trener polskich siatkarzy nie mógł się powstrzymać. Ostro skomentował MŚ w Polsce, wyłożył kawę na ławę

Jakub Kochanowski ocenia formę kadry siatkarzy

Były trener dobitnie o Aleksandrze Śliwce. Nie zostawił żadnych złudzeń

Grbić wyraźnie określił podstawową wyjściową szóstkę. Konsekwentnie stawia na tych samych siatkarzy, a Śliwka znalazł jego uznanie. Serbski trener doskonale zna 27-latka jeszcze z czasów pracy w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Teraz ufa przyjmującemu, choć wielu kibiców i ekspertów widziałoby zmianę na tej pozycji. Jednak wydaje się, że niespełna 49-latek nie zamierza burzyć swojej koncepcji przed najważniejszym tygodniem tego roku i walką o medale MŚ. Pojawiły się też głosy, że odstawienie Śliwki na ławkę mogłoby go załamać i źle wpłynąć na zespół. W tej sprawie dobitny głos zabrał Jakub Bednaruk, były trener siatkarza.

Amerykański siatkarz wściekły na sędziów. Poważne zarzuty po meczu z Polakami, nie gryzł się w język

Paweł Fajdek pojawił się na meczu siatkarzy Polska - USA i bawił się znakomicie!

- Nie traktujmy Olka jak 12-letniego chłopca, który po odstawieniu na ławkę może się spalić czy obrazić. To kawał zawodnika i twardy facet, który wie o co chodzi w sporcie. Pracowałem z nim w reprezentacji juniorów i wiem, że jest bardzo ambitny i zawsze chce być najlepszy. Nie warto go skreślać, bo może się okazać, że to właśnie on zostanie bohaterem w ćwierćfinale czy półfinale i w pojedynkę wygra nam mecz. Na razie ma jednak jakiś problem, bo trzy błędy w przyjęciu faktycznie były dość zaskakujące - stwierdził w rozmowie z "WP SportoweFakty" były trener polskiej kadry juniorów, a obecnie ekspert Polsatu Sport. Przyznał też, że w tej chwili Fornal faktycznie wygląda lepiej od Śliwki, ale to drużyna jest najważniejsza i rozumie postawę oraz plan Grbicia.

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?
Najnowsze