Vital Heynen

i

Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Całkowity zwrot akcji w sprawie Vitala Heynena? Tego nikt się nie spodziewał, to byłby niecodzienny krok

2022-04-13 22:01

O Vitalu Heynenie znów może być głośno. Belg po kilku miesiącach przerwy zdecydował niedawno, że wraca do pracy trenerskiej. Od kilku tygodni wiadomo, że poprowadzi żeńską reprezentację Niemiec, a ostatnio poinformowano, że obejmie kobiecy klub w Turcji. Okazuje się jednak, że może nastąpić nagły zwrot akcji. Do gry włączył się zespół z Korei Południowej, któremu bardzo zależy na zatrudnieniu Heynena.

Vitala Heynena polskim kibicom zupełnie nie trzeba przedstawiać. Szkoleniowiec uwielbiany był przez biało-czerwonych fanów nie tylko za swój styl bycia i otwartość, ale również za sukcesy, jakie odnosił z reprezentacją. Polska już od kilku lat jest siatkarską potęgą, ale za czasów Heynena ugruntowała sobie pozycję na świecie. Niemal wszystkie turnieje kadra kończyła na podium.

To już oficjalnie! Wielki powrót Vitala Heynena. Historia zatoczyła koło, ta decyzja może szokować

Zwrot akcji w sprawie Heynena? Niespodziewana oferta

W ubiegłym roku Heynen rozstał się z biało-czerwonymi. Jego umowa po igrzyskach olimpijskich w Tokio, które zakończyły się dla reprezentacji Polski porażką, wygasała i nie została przedłużona przez PZPS. Kibice chcieli, aby Belg pozostał na swoim stanowisku, ale tak się nie stało. Przez kilka tygodni Heynen pozostawał bezrobotny.

To koniec marzeń Michała Kubiaka! Reprezentant Polski robił co mógł, ale to nie wystarczyło do szczęścia

Niedawno okazało się, że wróci na trenerski szlak. Zdecydował, że podejmie się pracy w kobiecej reprezentacji Niemiec. Na tym jednak nie poprzestał. W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja, że Belg zostanie szkoleniowcem tureckiego Nilufer Belediyespor i spróbuje zbudować solidny zespół. Okazuje się, że plany mogą zmienić się błyskawicznie.

Sonda
Czy Vital Heynen nadal powinien być trenerem polskiej reprezentacji?

Heynen po kilku dniach zrezygnuje? Nagły zwrot

Jak informuje portal news.naver.com Heynen znalazł się na celowniku innego zespołu. Mowa tu o koreańskim KGC Ginseng Corporation. Włodarze klubu są ponoć zdeterminowani, aby ściągnąć Belga do siebie i powierzyć mu prowadzenie zespołu. Drużyna poprzedni sezon zakończyła na czwartym miejscu w lidze koreańskiej.

Według informacji portalu KGC Ginseng Corporation byłby w stanie wykupić kontrakt trenera z tureckiego klubu. Oznaczałoby to, że Heynen w Nilufer Belediyespor pracowałby zaledwie kilka dni. Jeśli Koreańczycy poważnie myślą o zatrudnieniu Belga, muszą się śpieszyć. Pod koniec kwietnia kończy się draft zagranicznych zawodniczek i później Heynen nie miałby możliwości skomponowania zespołu po swojemu.

Ujawniamy rywala Pudzianowskiego na KSW 70
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze