Michał Kubiak

i

Autor: Cyfrasport Michał Kubiak

Niezwykła szczerość

Legendarny trener dobitnie o Michale Kubiaku. Podsumował byłego kapitana polskich siatkarzy, nie zostawił złudzeń

2022-08-23 10:22

Michał Kubiak przez wiele lat był czołową postacią polskiej reprezentacji w siatkówce. Na parkiecie słynął nie tylko ze znakomitych umiejętności, lecz także z wybuchowego charakteru. Polscy kibice go kochali, ale rywale często się z nim ścierali. 34-latek zakończył już reprezentacyjną karierę, jednak wciąż jest pamiętany. Legendarny Laurent Tillie poznał go przez lata i dobitnie podsumował byłego kapitana Biało-Czerwonych.

Już 26 sierpnia rozpoczną się mistrzostwa świata w siatkówce, a Polacy będą bronić tytułu wywalczonego w 2018 roku. Czołowym zawodnikiem był wówczas Michał Kubiak, który jako kapitan poprowadził drużynę do obrony tytułu zdobytego przed własną publicznością cztery lata wcześniej. Niestety, "Kubi" nie będzie miał okazji do trzeciego złotego medalu MŚ z rzędu, gdyż przed rozpoczęciem sezonu 2022 zakończył reprezentacyjną karierę. Dla wielu kibiców był to prawdziwy cios. Po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Tokio spodziewano się, że 34-latek spróbuje spełnić marzenie o olimpijskim medalu w 2024 roku. Rzeczywistość okazała się brutalna, a za przyjęcie w zespole Nikoli Grbicia odpowiadają inni siatkarze. Kubiak skupia się już tylko na klubowej karierze, która powoli także zmierza ku końcowi. 

Polski siatkarz zdradził ważny sekret z kadry. To wiele zmienia, wyjawił nadrzędny cel zespołu

PKO EKSTRAKLASA odc 02

Legendarny trener dobitnie o Kubiaku. Podsumował byłego kapitana polskich siatkarzy

Od 2016 r. Kubiak reprezentuje barwy japońskiego Panasonic Panthers. Dla wielu siatkarzy jest to egzotyczny kierunek, ale gra w Japonii wymaga odpowiednich umiejętności i jest sowicie wynagradzana. Fakt, że polski przyjmujący gra tam od 6 lat jest sporym osiągnięciem, a jego obecnym trenerem jest legendarny Laurent Tillie. Przez dziewięć lat trenował on reprezentację Francji (2012 - 2021), z którą sięgnął m.in. po mistrzostwo olimpijskie w Tokio, eliminując Polskę z Kubiakiem w składzie w ćwierćfinale. Mimo to, francuski szkoleniowiec niezwykle ceni swojego klubowego podopiecznego.

Żona Bartosza Kurka pokazała, co działo się po ostatnim meczu Polaków! Te obrazki mówią wszystko, nic się nie ukryje

Jednym z następców Kubiaka jest Bartosz Bednorz. Jego partnerka skradła serca kibiców!

Przede wszystkim jest szanowany za to, co wniósł do Japonii. Tu ma się świadomość, że nie jest łatwo wygrać mecz. Żeby to zrobić, trzeba być agresywnym, pewnym siebie i mieć zaufanie kolegów z boiska. Te cechy łączą Michała Kubiaka i Earvina Ngapetha. Tacy gracze robią różnicę. Oni wiedzą, że żeby wygrać nie wystarczy grać dobrze, a wnieść coś nowego, innego do drużyny. Kubi to ma. Czasami nie da drużynie absolutnego maksa jakości sportowej, ale jego duch walki zawsze będzie z nim - ocenił Kubiaka 58-latek w rozmowie z TVP Sport. W poprzednim sezonie "Kubi" i Tillie cieszyli się z brązowego medalu japońskiej ligi, choć ich ambicje z pewnością sięgają znacznie wyżej. Zwłaszcza, że Polak był mistrzem Japonii w latach 2018-2019 i wicemistrzem w latach 2020-2021.

Sonda
Czy Michał Kubiak był dobrym kapitanem reprezentacji Polski?

MUNDIAL 2022: Mamy piłkarzy, ale nie drużynę?

Włącz podcast i posłuchaj, co naszej kadrze zarzuca Jan Tomaszewski!

Listen to "MUNDIAL. TOMASZEWSKI o idiotycznych błędach piłkarzy. KATAR 2022" on Spreaker.
Najnowsze