ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Autor: Eastnews ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Liga Mistrzów siatkarzy. ZAKSA o krok od Final Four

2013-02-07 3:00

Zwycięstwo 3:2 siatkarzy Zaksy Kędzierzyn nad Arkasem Izmir w pierwszym meczu o Final Four Ligi Mistrzów to mocny krok w stronę awansu, ale rewanż na wyjeździe zapowiada się na wielką wojnę. W Izmirze wszystko jest bowiem możliwe, co pokazał ubiegłoroczny play-off LM.

Turcy nie byli faworytami rywalizacji z Lokomotiwem Nowosybirsk, ulegli na wyjeździe 0:3, by u siebie pokonać Rosjan 3:2 i w złotym secie 15:11. Nie brakowało wtedy głosów, że nie tylko ściany, ale i arbitrzy pomagali gospodarzom, którzy przegrywali już przecież 0:2...

Kędzierzynianie wiedzą, że na parkiecie Arkasu trzeba być przygotowanym na wszystko. - Najważniejsze, że mamy dwie szanse, bo w razie porażki zostaje złoty set - mówi Michał Ruciak. - W Turcji musimy pokazać bardzo dobrą siatkówkę - dodaje trener Daniel Castellani. - Ważny jest każdy szczegół i musimy być przygotowani na wszystko.