Rosja, Rosjanie, reprezentacja Rosji

Autor: archiwum se.pl

ME w siatkówce. Rosjanie mistrzami Europy!

2013-09-29 22:15

Rosja pokonała w finale Mistrzostw Europy reprezentację Włoch 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:17). Dla "Sbornej" to kolejny w ostatnim czasie, po Igrzyskach Olimpijskich i Lidze Światowej, triumf na wielkiej siatkarskiej imprezie.

Rosjanie, którzy jeszcze przed rozpoczeciem turnieju typowani byli jako główni kandydaci do zwycięstwa, nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Dmitrij Muserski i spółka już na początku pierwszego seta wypracowali sobie bezpieczną przewagę, która pozwoliła im wygrać partię 25:20.

W drugiej doszło do niespodziewanego wydarzenia, które mogło nieco wybić z uderzenia dobrze grających Rosjan. Przy stanie 19:17 dla "Sbornej" w hali w Kopenhadze... zgasło światło. Niestety dla Włochów, po wznowieniu gry, ich rywale nie zwolnili tempa i wygrali 25:22.

Nadzieję Italii na odwrócenie losów rywalizacji przyniósł set trzeci. Zwycięstwo 25:22 pozwoliło uwierzyć im, że mogą jeszcze powalczyć w tym meczu o zwycięstwo. Ich marzenia o zdobyciu złotego medalu szybko jednak zostały rozwiane przez rywali. Rosjanie wygrali ostatnią partię 25:17 i tym samym cały mecz 3:1.

Rosja - Włochy 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:17)