Zuzanna Górecka

i

Autor: Cyfrasport Zuzanna Górecka

Wszystko jasne

Piękna polska siatkarka wbiła kibicom nóż w plecy. Nie ma już odwrotu, klamka zapadła

2022-08-09 14:56

Polskie siatkarki przygotowują się do nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw świata, ale poza treningami reprezentacji wyjaśnia się przyszłość wielu z nich. Jedną z podopiecznych Stefano Lavariniego, której losy ważyły się w ostatnich tygodniach, była Zuzanna Górecka. Piękna i utalentowana siatkarka wbiła kibicom nóż w plecy. Od tego nie ma już odwrotu, klamka zapadła.

Górecka ma za sobą niezwykle udany sezon w TAURON Lidze. W barwach Grotu Budowlanych Łódź była jedną z najlepszych przyjmujących w całej lidze. Trzykrotnie wybrano ją MVP meczu, a wraz z koleżankami do końca walczyła o medale. Ostatecznie zespół z Łodzi musiał zadowolić się czwartym miejscem. W półfinale uległ Chemikowi Police, a w starciu o brąz - ŁKS-owi Łódź. 22-latka była liderką Grotu, ale po sezonie klub postanowił przeprowadzić kadrową rewolucję. Rozstał się z siedmioma siatkarkami, w tym z Górecką. Wydawało się, że reprezentantka Polski ponownie wyjedzie za granicę. W 2019 r. po udanym sezonie w Legionowie podpisała kontrakt we Włoszech. Trafiła wówczas do Igor Gorgonzoli Novary, ale już po roku wróciła do Polski. Przez dwa sezony broniła barw Grotu, a teraz niejako wbiła nóż w serce niedawnych kibiców.

Anna Kurek skradła serca fanów jednym zdjęciem. Zadała im też niezwykłe pytanie

Zuzanna Górecka słynie nie tylko z wielkich siatkarskich umiejętności, lecz także z niezwykłej urody!

Górecka wbiła kibicom nóż w plecy. Nie ma już odwrotu

Obecnie Górecka skupia się na przygotowaniach do mistrzostw świata. Podczas niedawnej Ligi Narodów była jedną z liderek reprezentacji Polski, choć pierwszy turniej pod wodzą Stefano Lavariniego nie poszedł po myśli kibiców. Biało-Czerwone zajęły dopiero 13. miejsce, ale na mistrzostwach świata postarają się o znacznie lepszy wynik. Partnerka Zbigniewa Bartmana znalazła się na liście 15 zawodniczek, z których włoski selekcjoner wybierze szczęśliwą "14". Po mundialu, rozgrywanym w dużej mierze w Polsce, będzie mogła rozpocząć nową przygodę klubową, mimo że zostanie w Łodzi.

Przełom ws. występu Wilfredo Leona na mistrzostwach świata! Grbić zadecydował, wszystko jasne

Tomasz Fornal: Obyśmy zwieńczyli tę historię medalem igrzysk

Górecka oficjalnie podpisała kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź. Rywal zza miedzy Grotu będzie w przyszłym sezonie rywalizował w Lidze Mistrzyń i właśnie perspektywa rozwoju skusiła reprezentantkę Polski. - Wreszcie będę miała okazje popracować w klubie z profesjonalnym trenerem i zagrać w zespole, który celuje w mistrzostwo Polski i ma realne szanse na jego zdobycie - powiedziała w rozmowie z oficjalną stroną klubu o powodach niespodziewanej decyzji. - Myślę, że zawsze przy zmianie klubu towarzyszą duże emocje. Jest to nowe wyzwanie dla zawodnika. ŁKS jest jednym z topowych klubów w Polsce, więc sam fakt, że idę do takiego klubu budzi we mnie dodatkowe emocje - dodała, odnosząc się do nadchodzących derbów z byłym zespołem.

Sonda
Czy Stefano Lavarini osiągnie duże sukcesy z reprezentacją polskich siatkarek?

Bieżące newsy sportowe. Komentarze ekspertów, opinie ze świata sportu - posłuchaj podcastu "Super SPORT".  

Listen to "Lewandowski i La Liga. Zmarzlik i Motor Lublin. Super SPORT" on Spreaker.
Najnowsze