Polscy siatkarze zagrają o medal mistrzostw świata. Horror z Włochami

2021-10-02 21:23
Siatkówka, MŚ U-21, Polacy, Polska, siatkarze, radość
Autor: FIVB Radość siatkarzy reprezentacji Polski juniorów

Siatkarska reprezentacja Polski juniorów zagra w niedzielę 3 października w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata U-21 rozgrywanych na włoskiej Sardynii. W półfinałowym starciu zespół trenera Daniela Plińskiego prowadził z faworyzowanymi gospodarzami już 2:0, by ulec Włochom po horrorze 2:3 (25:20, 25:20, 11:25, 20:25, 12:15). O brąz powalczymy z Argentyną.

Pech chciał, że polski zespół stracił kilka dni temu z powodu urazu swojego lidera i kapitana Michała Gierżota. W poprzedniej rundzie, rozgrywanej jeszcze w Bułgarii, 20-letni przyjmujący Cuprum Lubin skręcił kostkę w meczu z gospodarzami i jego udział w finałowej części zmagań okazał się niemożliwy. Koledzy Michała w pierwszej fazie starcia półfinałowego stanęli na wysokości zadania, od początku nie ulękli się wspomaganej przez sporą widownię w Cagliari drużyny włoskiej. Nie przestraszyli się klasy wschodzącej gwiazdy światowego volleya Alessandro Michieletto – nastolatka, który niedawno poprowadził seniorską reprezentację Włoch do mistrzostwa Europy w Katowicach, a potem od razu pojechał wspomagać rówieśników w walce o światowy prymat.

Polski siatkarz wzoruje się na rosyjskiej gwieździe. Celuje w medal MŚ

Polacy dobrze grali blokiem i w obronie, byli cierpliwi, popełniali mniej błędów od gospodarzy finałowej fazy czempionatu. W pierwszym secie dość szybko uzyskali 3-punktową przewagę i utrzymywali bezpieczny dystans. W kolejnej partii było jeszcze lepiej, wygrywali nawet 7 punktami (20:13), bo przeciwnik mylił się na potęgę, najwyraźniej nie wytrzymując presji. Trzeci set to z kolei przebudzenie Włochów, którym mecz zaczął się wymykać spod kontroli, i ich ostry szturm znaczony wyraźną przewagą i momentami bezsilności Polaków. To był fragment spotkania, w którym Michieletto robił z nami co chciał. Po trzech odsłonach 19-latek miał już na koncie 15 pkt.

Siatkarski mistrz Polski Tomasz Fornal: Chcemy znowu być w finale [WYWIAD]

Po przegraniu seta aż do 11 polscy siatkarze szybko się otrząsnęli. Kolejne minuty to znowu była walka punkt za punkt. Niestety dla nas, kilka razy w ważnych momentach więcej zimnej krwi zachowali rywale i doprowadzili do tie-breaka. Z Polaków zeszło powietrze, zaczęli piątego seta od wyniku 1:7, ale, jak się okazało, i taką przewagę można stracić! Włosi, być może pewni już sukcesu, zaczęli się gubić, doszliśmy ich na punkt (10:11). Ofiarna gra Biało-Czerwonych mogła zaimponować, po ataku Michieletto w aut był remis 12:12! Niestety, popełniliśmy błąd w przyjęciu i na siatce i przeciwnik miał meczbola (14:12). Za chwilę Italia zablokowała polski atak i awansowała do finału.

Nowy prezes PZPS Sebastian Świderski: Grbić? Jestem za!

Polscy siatkarze poznali rywali w MŚ 2022

W niedzielnym meczu o brązowy medal MŚ U-21 rywalami Biało-Czerwonych będą Argentyńczycy. Mały finał mundialu rozpoczyna się 3 października o 16.00. Ostatni medal MŚ juniorów wywalczyliśmy w 2017 r., kiedy to ekipa z udziałem m.in. tak znanych dzisiaj graczy jak Kochanowski, Kwolek czy Fornal, zdobyła tytuł.

Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE