MŚ siatkarzy zaplanowano między 26 sierpnia a 11 września 2022 roku. Pierwszego dnia mecz otwarcia z udziałem ekipy gospodarzy ugości Sankt Petersburg. Spotkania będą rozgrywane w 10 miastach na całym terytorium Rosji. Finał odbędzie się w Moskwie. Sześć miast grupowych pierwszej fazy to: Krasnojarsk, Nowosybirsk, Kemerowo, Ufa, Jekaterynburg i Moskwa. Z kolei St. Petersburg, Kaliningrad, Jarosław i Kazań to cztery pozostałe miasta-gospodarze MŚ, które przyjmą gości w II rundzie. Do niej (2–4.09.2022) zakwalifikuje się 16 zespołów, które stworzą cztery grupy.
W III etapie na placu boju zostanie sześć reprezentacji, które w dniach 7–11 września w Moskwie rozegrają walkę o tytuł mistrzowski, najpierw w dwóch grupach po trzy drużyny, a z nich wyłonią się czterej półfinaliści. Mecze o medale mają się odbyć w oddanej do użytku w 2019 roku moskiewskiej hali VTB Arena, mogącej pomieścić 14 tysięcy widzów.
Amerykański siatkarz nie chce grać w Skrze. Klub rozpoczął procedurę prawną
Grupy MŚ siatkarzy 2022 [LOSOWANIE]
Grupa A (Moskwa)
Rosja
Serbia
Tunezja
Portoryko
Grupa B (Kemerowo)
Brazylia
Japonia
Kuba
Katar
Grupa C (Nowosybirsk)
POLSKA
USA
Meksyk
Bułgaria
Grupa D (Ufa)
Francja
Słowenia
Niemcy
Kamerun
Grupa E (Jekaterynburg)
Włochy
Kanada
Turcja
Chiny
Grupa F (Krasnojarsk)
Argentyna
Iran
Holandia
Egipt
Ona doradzi prezesowi Świderskiemu. „Trener ma łączyć, a nie dzielić”
Przypomnijmy, że w związku z obostrzeniami nałożonymi na rosyjski sport z powodu ujawnienia szeroko zakrojonej afery dopingowej, początkowo były nawet wątpliwości, czy MŚ 2022 dojdą do skutku w tym państwie. Uznano bowiem, że Rosja nie może być gospodarzem imprez tej rangi do końca 2022 roku. Postanowiono jednak zrobić wyjątek – ponieważ organizacja turnieju była już na zbyt zaawansowanym etapie, poniesiono olbrzymie koszty i nie dałoby się przenieść imprezy w inne miejsce.
Zobaczył Sebastiana Świderskiego i oniemiał. „Gdzie ty go wynalazłeś?”
Z zakazów, które pozostają w mocy, egzekwowany będzie ten o nieużywaniu nazwy „Rosja” oraz o nieodgrywaniu hymnu państwowego kraju-gospodarza. Zamiast tego siatkarze Sbornej wystąpią pod nazwą Rosyjskiej Federacji Siatkówki (angielski skrót: VFR), a na prezentacji zamiast hymnu wybrzmi koncert Czajkowskiego.