Polscy siatkarze pokonali Serbię i wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Europy!

i

Autor: Twitter/Polska siatkówka

Polscy siatkarze poznali rywali w MŚ 2022

2021-09-30 17:47

Za niespełna rok reprezentacja Polski siatkarzy weźmie udział w mistrzostwach świata w Rosji. W Moskwie rozlosowano w czwartek grupy turnieju MŚ siatkarzy 2022. Biało-Czerwoni trafili do grupy C rozgrywającej spotkania w Nowosybirsku, w której ich rywalami będą: Stany Zjednoczone, Meksyk i Bułgaria. Impreza zaczyna się pod koniec sierpnia przyszłego roku. Polacy będą bronić tytułu.

MŚ siatkarzy zaplanowano między 26 sierpnia a 11 września 2022 roku. Pierwszego dnia mecz otwarcia z udziałem ekipy gospodarzy ugości Sankt Petersburg. Spotkania będą rozgrywane w 10 miastach na całym terytorium Rosji. Finał odbędzie się w Moskwie. Sześć miast grupowych pierwszej fazy to: Krasnojarsk, Nowosybirsk, Kemerowo, Ufa, Jekaterynburg i Moskwa. Z kolei St. Petersburg, Kaliningrad, Jarosław i Kazań to cztery pozostałe miasta-gospodarze MŚ, które przyjmą gości w II rundzie. Do niej (2–4.09.2022) zakwalifikuje się 16 zespołów, które stworzą cztery grupy.

W III etapie na placu boju zostanie sześć reprezentacji, które w dniach 7–11 września w Moskwie rozegrają walkę o tytuł mistrzowski, najpierw w dwóch grupach po trzy drużyny, a z nich wyłonią się czterej półfinaliści. Mecze o medale mają się odbyć w oddanej do użytku w 2019 roku moskiewskiej hali VTB Arena, mogącej pomieścić 14 tysięcy widzów.

Amerykański siatkarz nie chce grać w Skrze. Klub rozpoczął procedurę prawną

Grupy MŚ siatkarzy 2022 [LOSOWANIE]

Grupa A (Moskwa)

Rosja

Serbia

Tunezja

Portoryko

Grupa B (Kemerowo)

Brazylia

Japonia

Kuba

Katar

Grupa C (Nowosybirsk)

POLSKA

USA

Meksyk

Bułgaria

Grupa D (Ufa)

Francja

Słowenia

Niemcy

Kamerun

Grupa E (Jekaterynburg)

Włochy

Kanada

Turcja

Chiny

Grupa F (Krasnojarsk)

Argentyna

Iran

Holandia

Egipt

Ona doradzi prezesowi Świderskiemu. „Trener ma łączyć, a nie dzielić”

Przypomnijmy, że w związku z obostrzeniami nałożonymi na rosyjski sport z powodu ujawnienia szeroko zakrojonej afery dopingowej, początkowo były nawet wątpliwości, czy MŚ 2022 dojdą do skutku w tym państwie. Uznano bowiem, że Rosja nie może być gospodarzem imprez tej rangi do końca 2022 roku. Postanowiono jednak zrobić wyjątek – ponieważ organizacja turnieju była już na zbyt zaawansowanym etapie, poniesiono olbrzymie koszty i nie dałoby się przenieść imprezy w inne miejsce.

Zobaczył Sebastiana Świderskiego i oniemiał. „Gdzie ty go wynalazłeś?”

Z zakazów, które pozostają w mocy, egzekwowany będzie ten o nieużywaniu nazwy „Rosja” oraz o nieodgrywaniu hymnu państwowego kraju-gospodarza. Zamiast tego siatkarze Sbornej wystąpią pod nazwą Rosyjskiej Federacji Siatkówki (angielski skrót: VFR), a na prezentacji zamiast hymnu wybrzmi koncert Czajkowskiego.

Bartosz Kurek murem za Heynenem: Zanim przyszedł, kadra była w rozsypce
Sonda
Kto zdobędzie mistrzostwo świata siatkarzy w 2022 roku?
Najnowsze