Polska - Brazylia, siatkówka

Polska - Łotwa. Polscy siatkarze zrobili swoje

2014-05-16 21:34

Polscy siatkarze nie mieli większych problemów z pokonaniem Łotwy w pierwszym meczu kwalifikacji mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni w selekcjonerskim debiucie Stephana Antigi wykonali plan w stu procentach, choć w drugim secie rywale byli bliscy sprawienia niespodzianki.

Łotwa to dopiero 52. zespół rankingu FIVB, więc w piątkowym spotkaniu faworyt był tylko jeden. Polacy nie zawiedli w pierwszym i trzecim secie, które dość łatwo wygrali. Goście trochę nerwów podopiecznym Antigi napsuli w drugiej partii, w której prowadzili nawet trzema punktami (16:13). Końcówka należała jednak do Biało-Czerwonych.

Przeczytaj: Reprezentacja siatkarek jest budowana niemal od zera

W kolejnym meczu turnieju kwalifikacyjnego ME rywalami Polaków będą Macedończycy. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 18.

Polska - Łotwa 3:0 (25:15, 25:23, 25:16)

Polska: Drzyzga, Wlazły, Kubiak, Kurek, Nowakowski, Kłos, Zatorski (libero) oraz Bociek, Zagumny, Winiarski.