Aleksander Śliwka

Autor: Cyfra Sport Aleksander Śliwka

Pogrom zgodnie z planem! Polacy rozjechali Norwegię w trzech setach w Memoriale Huberta Wagnera!

2021-07-09 19:42

Tak jak można było się spodziewać, reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn pewnie rozpoczęła Memoriał Huberta Wagnera. Rywalami mistrzów świata byli Norwegowie, którzy z tą dyscypliną sportu nie są kojarzeni. To, że Skandynawowie nie grają na wysokim poziomie doskonale widać było w piątkowym starciu. Polacy w trzech setach uporali się z rywalami.

Polska - Norwegia 3:0 (25:13, 25:14, 25:20)

Polska: Śliwka, Bieniek, Drzyzga, Fornal, Huber, Kaczmarek, Kochanowski, Kubiak, Kurek, Zatorski, Leon, Nowakowski, Semeniuk, Łomacz

Norwegia: Bergum, E. Bjelland, K. Bjelland, Helland-Hansen, Kavli, Kvalen, Langlo, Oestvik, Thelle, Raftevold, Olimstad

Memoriał Huberta Wagnera jest ostatnim poważnym etapem przygotowań do igrzysk olimpijskich dla reprezentacji Polski. W poprzednich latach turniej ten bywał bardzo mocno obsadzony i mogliśmy zobaczyć kilka ciekawych spotkań. Teraz jednak jest zgoła odmiennie i biało-czerwoni są zdecydowanymi faworytami całej imprezy. Na początek zmierzyli się z Norwegią.

Reprezentacja ze Skandynawii rzadko kiedy ma okazję grać z tak dobrymi zespołami jak Polska, bo na wielkich turniejach po prostu nie występuje. Nie mogło więc dziwić, że od pierwszych piłek w spotkaniu, to mistrzowie świata dominowali na boisku. Momentami wydawało się, że nie grają na sto procent swoich możliwości, co i tak w zupełności wystarczało, aby pewnie wygrywać kolejne sety.

Norwegowie w pierwszym i drugim secie zdobyli odpowiednio 13 i 14 punktów, co mówi samo za siebie. Nieco większy opór postawili w trzeciej partii, kiedy to nawet mieli dwupunktowe prowadzenie, ale straty przez Polaków zostały bardzo szybko odrobione. Liderem biało-czerwonej kadry był zwłaszcza Piotr Nowakowski, który nie zmarnował ani jednego ataku.

Polska - Norwegia

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Norwegia. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację z drugiego meczu na Memoriale Huberta Wagnera. Polacy zmierzą się z Norwegami!

Na pierwsze spotkanie Polaków podczas Memoriału Huberta Wagnera przyjdzie nam poczekać o kilka minut dłużej. Wszystko ze względu na transmisję telewizyjną. Skupiając się jednak na samych emocjach sportowych, w końcu siatkarze zagrają w kraju przed publicznością, czego na pewno brakowało podczas niedawno zakończonej Ligi Narodów.

I to na pewno jeden z większych pozytywów tego turnieju, bo jeśli chodzi o wartość najbliższych spotkań, które czekają na Polaków, to nie będą to wielkie sprawdziany. Norwegia, Azerbejdżan, czy Egipt to zespoły nie mające większych osiągnięć na międzynarodowej arenie. Dlatego można przypuszczać, że biało-czerwoni bez większego trudu wygrają tegoroczny memoriał.

A tak wyglądało na zdjęciach pierwsze spotkanie na Memoriale Huberta Wagnera, w którym Egipcjanie łatwo poradzili sobie z Azerbejdżanem:

Ostatnie chwile rozgrzewki i zaraz oficjalna ceremonia przed rozpoczęciem spotkania.

Przed nami hymny obu państw i za chwilę początek spotkania!

Śliwka, Semeniuk, Bieniek, Nowakowski, Kaczmarek, Łomacz, Zatorski - takim składem rozpoczną Polacy!

Zaczynamy!

3:0

Obroniony atak Norwegów i udana kontra Semeniuka z lewego skrzydła.

6:2

Dobrze w obronie zagrał Kaczmarek, który podbił piłkę. Semeniuk plasem nad blokiem w środek boiska.

8:2

Łomacz z przechodzącej piłki po dobrym serwisie Kaczmarka.

10:4

Nowakowski miał trudną piłkę, ale "zdrapką" zdołał przebić ją na drugą stronę i zdobył punkt.

13:5

Pierwsza długa akcja w tym spotkaniu. Szansę na zdobycie punktu zmarnował Olimstad, który zaatakował w aut.

15:6

Bieniek mocno po bloku.

17:9

As serwisowy Norwegów. Piłka przewinęła się po taśmie.

18:10

Nietypowy punkt Raftevolda zdobyty... głową.

20:11

Pewny atak Kaczmarka!

21:11

Kontra Polaków. Śliwka zdecydował się na kiwkę i wykonał ją świetnie.

22:12

Atak po prostej Kaczmarka i szybko zbliżamy się do zakończenia pierwszego seta.

23:12

Jest i blok Mateusza Bieńka!

24:12

As serwisowy Łomacza, mamy piłki setowe!

25:13

Koniec seta! Norweg zaserwował w siatkę.

Zaczynamy drugiego seta!

2:2

Znów dłuższa akcja, zakończona punktem Polaków. Semeniuk uderzył mocno i piłka wyszła na aut po tym, jak odbiła się od ręki rywala.

5:3

As serwisowy Kaczmarka!

6:4

Tym razem błąd Kaczmarka. Po zagrywce piłka wylądowała w siatce.

8:5

Nowakowski na pełnym zasięgu z krótkiej. Nie mógł się pomylić.

11:6

Thelle zatrzymany potrójnym blokiem.

13:7

Langlo obił ręce Polaków i Zatorski nie zdołał dobiec do piłki.

15:7

Znów potrójny blok Polaków. Prowadzenie ponownie rośnie.

16:9

Potężna zagrywka Bieńka, ale Norwegowie dobrze ją przyjęli i wyprowadzili skuteczny atak.

18:11

Semeniuk nie może się wstrzelić na zagrywce. Aut tym razem.

19:11

Świetny atak Nowakowskiego nad blokiem.

20:11

Kontratak Polaków i skuteczna kiwka Śliwki.

21:12

Norwegowie wybronili atak Kaczmarka, ale gdy w powtórce zaatakował Bieniek, nie mieli już szans.

21:14

Raftevold na pojedynczym bloku zatrzymał Kaczmarka.

22:14

Potężny atak Semeniuka z drugiej linii.

23:14

Kontratak Polaków. Norwegowie muszą się pogodzić, że i drugi set będzie dla biało-czerwonych.

24:14

Bieniek z przechodzącej piłki! Mamy piłki setowe!

25:14

Koniec seta! Kaczmarek skutecznie w kontrataku!

Zaczynamy trzeciego seta!

2:2

Długa akcja na korzyść Norwegów. Raftevold mocno uderzył z prawego skrzydła.

4:4

Siatkarze z Norwegii mieli szansę na dwupunktowe prowadzenie. Raftevold nie trafił jednak w boisko.

5:7

As serwisowy Norwegii! Ostvik trafia w narożnik boiska.

8:7

As serwisowy Łomacza!

10:9

Polacy mieli problem ze skończeniem ataku. Po kiwce Semeniuka piłka w końcu wpadła w boisko.

12:9

Norwegowie nie przyjęli zagrywki Bieńka.

13:11

Nowakowski imponuje skutecznością. Kolejny skończony atak.

15:13

Raz jeszcze Nowakowski z krótkiej.

17:13

Mocny atak Kaczmarka po bloku.

18:15

Śliwka do ciasnego skosu i Norwegowie bezsilni.

19:16

Semeniuk ze środka drugiej linii i jest punkt.

20:17

Biało-czerwoni musieli powtarzać akcję i przy drugiej próbie Kaczmarek już bezbłędny.

21:17

Nie trafili Norwegowie po ataku z krótkiej.

22:18

Nowakowski jest dzisiaj bezbłędny!

23:18

24:19

Jeśli do ataku idzie Nowakowski, punkt jest pewny. Potwierdziło się to w ostatniej akcji, piłki meczowe dla Polski!

25:20

Koniec meczu! Długa akcja na zakończenie spotkania i nietrafiony atak Norwegów. Polacy zgodnie z planem wygrywają 3:0.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.