Siatkarski mistrz Korei złożył ofertę... Vitalowi Heynenowi! Co na to selekcjoner?

2021-05-06 10:16 Marek Żochowski
Vital Heynen chce podwyżki
Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Vital Heynen chce podwyżki

Koreańska liga siatkówki, w której w ubiegłym sezonie zadebiutował nawet pierwszy Polak Bartosz Krzysiek, otwiera się na obcokrajowców nie tylko jeśli chodzi o pozyskiwanie zawodników. W corocznym drafcie (naborze) każdy z siedmiu klubów kontraktuje gracza zagranicznego, ale od niedawna otwarto także drzwi do ściągania szkoleniowców spoza rodzimego grona. Pierwszym był Roberto Santilli, który doprowadził w tym roku zespół Korean Air Jumbos do tytułu mistrzowskiego. Kiedy Włoch odchodził z Korei, działacze chcieli ściągnąć na jego miejsce... Vitala Heynena!

Belgijski selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy potwierdza w rozmowie z „SE”, że takie przymiarki były. – Nie chodzi tylko o obecny rok, w ostatnich dwóch latach Koreańczycy kontaktowali się ze mną w tej sprawie – przyznaje Vital Heynen. – Odbyłem z nimi niezwykle przyjemne rozmowy, wyczułem po drugiej stronie naprawdę duży profesjonalizm. Kiedy pierwszy raz mnie zapytali, powiedziałem, że w tym momencie to nie jest dla mnie właściwy wybór. Zatrudnienie się w Korei, kiedy w perspektywie mam igrzyska olimpijskie, nie wydawało mi się dobrym pociągnięciem. Uważałem wówczas, że praca we Włoszech lepiej mi posłuży, byłem bliżej Polski, widziałem więcej meczów podopiecznych z kadry. To był wybór podyktowany troską o jak najlepsze przygotowanie się do olimpijskiego wyzwania. A dzisiaj naprawdę nie mam nawet pojęcia, co będę robił w przyszłym sezonie, bo teraz liczy się tylko reprezentacja Polski – wyjaśnia nam Heynen.

Trener kadry siatkarzy Vital Heynen po polsku zachęca do szczepień

Oto nowy trener Zaksy Kędzierzyn? To postać dobrze znana w Polsce

Ostatecznie, po odejściu Santillego i braku szans na pozyskanie Heynena, w ekipie mistrza Korei zatrudniono innego Europejczyka na ławkę trenerską. Nowym szkoleniowcem Korean Air Jumbos został kilka dni temu 34-letni Fin Tommi Tiilikainen, którego niektórzy kibice siatkówki mogą kojarzyć jako dotychczasowego opiekuna Wolf Dogs Nagoja – japońskiego klubu Bartosza Kurka, brązowego medalisty tamtejszej ligi. Santilli znalazł z kolei pracę w Turcji, poprowadzi siatkarzy mistrza kraju, Ziraatu Ankara.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze