Vital Heynen chce podwyżki

i

Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Vital Heynen chce podwyżki

Siatkarski mistrz Korei złożył ofertę... Vitalowi Heynenowi! Co na to selekcjoner?

2021-05-06 10:16

Koreańska liga siatkówki, w której w ubiegłym sezonie zadebiutował nawet pierwszy Polak Bartosz Krzysiek, otwiera się na obcokrajowców nie tylko jeśli chodzi o pozyskiwanie zawodników. W corocznym drafcie (naborze) każdy z siedmiu klubów kontraktuje gracza zagranicznego, ale od niedawna otwarto także drzwi do ściągania szkoleniowców spoza rodzimego grona. Pierwszym był Roberto Santilli, który doprowadził w tym roku zespół Korean Air Jumbos do tytułu mistrzowskiego. Kiedy Włoch odchodził z Korei, działacze chcieli ściągnąć na jego miejsce... Vitala Heynena!

Belgijski selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy potwierdza w rozmowie z „SE”, że takie przymiarki były. – Nie chodzi tylko o obecny rok, w ostatnich dwóch latach Koreańczycy kontaktowali się ze mną w tej sprawie – przyznaje Vital Heynen. – Odbyłem z nimi niezwykle przyjemne rozmowy, wyczułem po drugiej stronie naprawdę duży profesjonalizm. Kiedy pierwszy raz mnie zapytali, powiedziałem, że w tym momencie to nie jest dla mnie właściwy wybór. Zatrudnienie się w Korei, kiedy w perspektywie mam igrzyska olimpijskie, nie wydawało mi się dobrym pociągnięciem. Uważałem wówczas, że praca we Włoszech lepiej mi posłuży, byłem bliżej Polski, widziałem więcej meczów podopiecznych z kadry. To był wybór podyktowany troską o jak najlepsze przygotowanie się do olimpijskiego wyzwania. A dzisiaj naprawdę nie mam nawet pojęcia, co będę robił w przyszłym sezonie, bo teraz liczy się tylko reprezentacja Polski – wyjaśnia nam Heynen.

Trener kadry siatkarzy Vital Heynen po polsku zachęca do szczepień

Oto nowy trener Zaksy Kędzierzyn? To postać dobrze znana w Polsce

Ostatecznie, po odejściu Santillego i braku szans na pozyskanie Heynena, w ekipie mistrza Korei zatrudniono innego Europejczyka na ławkę trenerską. Nowym szkoleniowcem Korean Air Jumbos został kilka dni temu 34-letni Fin Tommi Tiilikainen, którego niektórzy kibice siatkówki mogą kojarzyć jako dotychczasowego opiekuna Wolf Dogs Nagoja – japońskiego klubu Bartosza Kurka, brązowego medalisty tamtejszej ligi. Santilli znalazł z kolei pracę w Turcji, poprowadzi siatkarzy mistrza kraju, Ziraatu Ankara.

QUIZ. Piłkarz, koszykarz czy siatkarz? Same wielkie nazwiska, szansa na komplet

Pytanie 1 z 15
Gilberto Amauri de Godoy Filho czyli Giba to:
Najnowsze