Vital Heynen podjął decyzję w sprawie posady trenera polskich siatkarek

2021-11-22 10:16
Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Polski Związek Piłki Siatkowej w niedzielę poinformował o zakończeniu przyjmowania zgłoszeń na stanowiska trenerów reprezentacji siatkarek i siatkarzy. Do federacji wpłynęło ostatecznie 30 aplikacji, z czego znakomitą większość – 24 – stanowią pretendenci do posady w kadrze pań. Tuż po zakończeniu we wrześniu przygody z reprezentacją mężczyzn Vital Heynen wysyłał sygnały, że poważnie myśli o prowadzeniu drużyny siatkarek. Teraz już wiemy, jakie podjął decyzje.

– Czy chciałbym objąć reprezentację Polski siatkarek? Otóż z mojej perspektywy jest to wyzwanie – mówił Heynen „Super Expressowi” kilka tygodni temu w wywiadzie. – Ale jeśli spojrzymy z logicznej perspektywy, to kim jestem, ze swoim brakiem doświadczenia z kobiecymi zespołami, by się o to starać? Generalnie prowadzenie żeńskiej drużyny jest dla mnie bardzo intrygujące, niemniej przez to, że nigdy tego nie robiłem, nie mogę się równać z innymi trenerami – podkreślał belgijski szkoleniowiec. A na uwagę, że PZPS może po prostu nie chcieć zatrudniać trenera, z którym było mu już nie po drodze w kadrze męskiej, odparł:  – Oczywiście, trzeba mówić o pewnych rzeczach realistycznie, ja tylko wspomniałem o tym, co ze swojej strony uważałbym za wyzwanie – wyjaśnił Heynen.

Trener Jastrzębskiego Węgla Andrea Gardini dla „SE”: Zgłosiłem się do konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarek?

20 listopada o północy zakończyło się zbieranie zgłoszeń trenerów chcących pracować z polskimi reprezentacjami. Czy Vital Heynen wysłał aplikację do PZPS jako kandydat do objęcia żeńskiej kadry? Oto, co odpowiedział „SE”: – Nie wysłałem niczego, nie byłem nawet zaznajomiony z procedurą wyboru – poinformował nas Belg, co ostatecznie wyjaśnia jego stanowisko.

Znamy liczbę kandydatów na trenerów siatkarskich reprezentacji. Duży szok!

A w kwestii swojego następcy na stanowisku opiekuna polskich siatkarzy Heynen przekazał nam: – Sześciu kandydatów to niedużo. System konkursu nie jest dobry, wielu topowych trenerów nawet nie spróbuje. Mam jednak nadzieję, że moi chłopcy dostaną świetnego szkoleniowca, bo na to zasługują!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze