Gollob mistrzem świata - wygrał GP Włoch i zapewnił sobie tytuł!

2010-09-26 3:38

Tomasz Gollob jest mistrzem świata! Polak wygrał GP Włoch na żużlu i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix. We włoskim Terenzano Polak nie musiał wygrać, ale chciał efektownie przypieczętować pierwszy w życiu mistrzowski tytuł i nie dał konkurentom szans.

We Włoszech Gollob wygrał 7 wyścigów, a najsłabiej wypadł w  swoim inauguracyjnym biegu gdzie był trzeci. Ostatecznie po 20 biegach na koncie Polaka było 13 punktów i z ust zawodnika mogło paść upragnione „Tak !!!”. "Czekałem na to 20 lat. Dziś moje marzenie się spełniło!" - krzyczał na całe gardło tuż po półfinale Tomasz Gollob.

Przeczytaj koniecznie: Żużlowe GP w Terenzano: Tomasz Gollob musi być księgowym

GP Włoch było również udane dla drugiego Polaka. Jarosław Hampel w końcowej tabeli uplasował się na piątym miejscu i wciąż ma realne szanse na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Szóstą lokatą mógł się cieszyć ostatni z zawodników startujących w GP w polskich barwach Rune Holta. Dla niego zdobyte 9 punktów oznacza szansa na walkę o pierwszą piątkę w generalce.