Szpilka spędził wigilię w więzieniu o zaostrzonym rygorze! Mówi o magii świąt

2021-12-21 11:15
Artur Szpilka
Autor: Michal Chwieduk / EDYTOR.net / NEWSPIX.PL Artur Szpilka opowiedział o świętach Bożego Narodzenia w więzieniu

Artur Szpilka w maju przegrał z Łukaszem Różańskim, a kilka dni temu przeszedł operację kontuzjowanego kolana. Na jego powrót między liny jeszcze poczekamy, ale teraz pięściarz z Wieliczki zapewne o boksie zbyt dużo nie myśli. Zwłaszcza, że zaraz święta Bożego Narodzenia, a to dla Szpilki, który nie ukrywa swojej wiary, szczególny czas.

Boże Narodzenie to czas, który większość Polaków spędza w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Nie inaczej jest w przypadku Szpilki, ale w przeszłości święta dla byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej nie zawsze były radosne.

Mowa rzecz jasna o jego pobycie za kratami. Szpilka został skazany przez sąd w Myślenicach na 18 miesięcy pozbawienia wolności za udział w bójce koło dyskoteki w Wiśniowej. Najpierw Szpilka przebywał w zakładzie karnym w Krakowie, potem trafił do zakładu w Tarnowie.

Mocne słowa o przyszłości Szpilki! "Marzę o tym, aby żaden polski pięściarz nie robił z siebie pajaca po karierze" [TYLKO U NAS]

W efekcie dwie Wigilie musiał spędzić w odosobnieniu. Mimo to w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że "nawet w takim miejscu można poczuć magię świąt".

- W więzieniu mało kto mówi o świętach, by nie zbierało się na wspomnienia. Po prostu zwykły, normalny dzień. Ale o tradycji pamiętaliśmy, połamaliśmy się opłatkiem, mieliśmy też choinkę - zdradził Szpilka w jednym z wywiadów dla "Super Expressu" sprzed lat.

Tak było w zakładzie karnym w Krakowie. Potem Szpilka trafił do Tarnowa do więzienia o zaostrzonym rygorze, w którym przebywał w pojedynczej celi.

Szpilka po operacji na mocnych prochach! Wrzucił wideo do sieci, trudno go zrozumieć!

- Uznali mnie za niebezpiecznego więźnia. Jednak w ogóle nie myślałem o świętach. Cały czas się śmiałem. Nawet moja mama, jak odwiedzała mnie w Wigilię, myślała, że udaję, aby nikt nie widział, że cierpię. Ale nic takiego nie miało miejsca. Teraz nawet miło to wspominam - zaznaczył.

Tego typu historie to już jednak przeszłość. Od kilku lat Szpilka może ten szczególny czas celebrować z ukochaną Kamilą Wybrańczyk, swoimi dziećmi Cycem i Pumbą, najbliższą rodziną oraz bliski znajomymi. I oby tak było już zawsze!

Na granicy białoruskiej trwa kryzys. Artur Szpilka zareagował na działania służb

Sonda
Komu kibicowałbyś w walce Szpilka - Don Kasjo?
Artur Szpilka ZAWALCZY na GOŁE PIĘŚCI? Stanowcza DEKLARACJA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze