Tata Tomasza Adamka zmarł, gdy syn miał 23 miesiące. Po latach nawiedził go we śnie i wykonał wymowny gest

2021-04-19 10:21 Jakub Waśko
Tomasz Adamek
Autor: SE Tomasz Adamek

Tomasz Adamek w swoim życiu doświadczył wielkiej tragedii. Gdy miał zaledwie 23 miesiące zmarł jego tata, który niezwykle cieszył się, że doczekał narodzin syna. Choć "Góral" nie poznał go dobrze, to rodzic zajmuje wyjątkowe miejsce w jego sercu. Jedna z opowieści znanego pięściarza szczególnie porusza serce. Okazało się bowiem, że ojciec Tomasza Adamka nawiedził go kiedyś we śnie, wykonując gest, który sportowiec jednoznacznie zinterpretował.

Tomasz Adamek to jedna z największych postaci polskiego sportu w XXI wieku. Dzięki jego występom w ringu, Polacy na nowo zainteresowali się boksem. Fani chcieli wiedzieć o swoim idolu wszystko. Dziś "Góral", już na sportowej emeryturze, osiadł w Stanach Zjednoczonych. Jednak nie zapomniał nigdy o ojczyźnie i tym, co najważniejsze. Adamek nigdy nie ukrywał, że jest człowiekiem głębokiej wiary, a najważniejsze miejsce w jego życiu, oprócz Boga, zajmuje rodzina. Z tego też powodu niemal każdy sportowy sukces dedykował ukochanemu tacie, którego tak naprawdę nigdy nie poznał. Gdy pięściarz miał zaledwie 23 miesiące, rodzic zmarł. Z rodzinnych opowieści Tomasz Adamek wie jednak, że tata bardzo cieszył się po narodzinach syna. W jednym z wywiadów Adamek zdradził także, że tata nawiedził go we śnie. O geście, jaki wtedy wykonał, przeczytacie w poniższej galerii zdjęć.

Tomasz Adamek rodzina

Tomasz Adamek wie, że rodzina jest w życiu bardzo ważna. Wielką miłością obdarzył nie tylko rodziców. W 1996 roku polski pięściarz ożenił się z Dorotą. Od tego momentu para jest nierozłączna, a większość decyzji podejmuje wspólnie. Małżeństwo Adamków doczekało się dwójki dzieci. Córki Roksana i Weronika są dla Tomasza Adamka bardzo ważne i niemal całe życie poświęcił temu, by najbliższym niczego nie brakowało.

Tomasz Adamek i wiara

Nigdy nie ukrywał, że jest człowiekiem głęboko wierzącym. Bóg w życiu Tomasza Adamka stoi w centralnym miejscu. W wywiadzie dla sporteuro.pl Tomasz Adamek opowiadał o tym, ile Mu zawdzięcza. Dzięki niemu może także komunikować się z tatą, który patrzy na niego z nieba. Wyznanie Tomasza Adamka poruszyło serca kibiców i ekspertów w całym kraju. Przejmująca opowieść o śnie przed walką sprawiła, że odbiorcy mogli zastanowić się nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne.

Zobacz: Wiemy, kim jest nowy partner Iwony Lewandowskiej. Mama Roberta Lewandowskiego jest z wrażliwym Jackiem

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze