Rozmowa Super Expressu

Mateusz Gamrot przed eliminatorem do pasa: Nie byłem szarakiem, przychodząc do UFC [WIDEO]

2022-08-29 12:13

Mateusz Gamrot (31 l.) idzie jak burza przez organizację UFC. Polski wojownik wagi lekkiej wdziera się do czołówki najmocniej obsadzonej dywizji. Na UFC 280 w Abu Zabi ma zmierzyć się z Beneilem Dariushem. To starcie ma być eliminatorem do pasa. - Jeśli wyjdę i przegram, to wszystkie marzenia znikają momentalnie – mówi „Gamer” w rozmowie z „Super Expressem”.

Trudno było wyobrazić sobie lepsze wejście do organizacji UFC. Mateusz Gamrot po porażce z Guramem Kutateladze na początek przygody z organizacją, wystrzelił jak burza! "Gamer" ma za sobą kolejne emocjonujące pojedynki i komplet wygranych. Dzięki temu znalazł się już w czubie kategorii lekkiej. W październiku na UFC 280 jego przeciwnikiem będzie Beneil Dariush. Nieoficjalnie mówi się, że to może być eliminator do pasa UFC w wadze lekkiej. W rozmowie z "Super Expressem" Gamrot opowiedział o zbliżającym się starciu.

- Jesteś 20 lat w sportach walki. Od debiutu w UFC do walki z Dariushem, który prawdopodobnie będzie eliminatorem, miną 2 lata i 5 dni. Spodziewałeś się po tej pierwszej porażce, że to przyjdzie tak szybko?

- Mam jasno sprecyzowany cel i wiem, czego chcę w życiu. Nie zastanawiałem się nad tym, jak szybko to wyjdzie. Po porażce z Guramem Kutateladze, w kolejnym roku wygrałem trzy walki. Potem znowu miałem bonus za „występ wieczoru”. Zwycięstwa, styl, sposób wypowiadania się na konferencjach stworzyło całość, doprowadzając mnie do miejsca, w którym jestem teraz. To też duża zasługa mojego menedżera, Dana Lamberta. Nie byłem anonimowym zawodnikiem wchodząc do UFC. Byłem podwójnym mistrzem największej europejskiej organizacji KSW, niepokonanym zawodnikiem. Nie byłem zwykłym szarakiem, przychodząc tutaj.

Mateusz Gamrot o rozmowie z Khabibem Nurmagomedovem. Zdradził, co pokazywała mu legenda UFC po każdej rundzie [ROZMOWA SE]

- Jakie są plany na przygotowania? Kiedy przenosisz się do Abu Zabi?

- Nigdy nie wychodzę z przygotowań. Cały czas regularnie trenuję po dwa razy dziennie. Do tej walki jestem w treningu. Okres wstępny był rozpoczęty w „Czerwonym Smoku”. Pierwsze rzeczy już zrobiliśmy. Wylatuję do American Top Team i tam spędzę 7-8 tygodni do walki. Kilkanaście dni po pojedynku z Beneilem Dariushem przelot do Abu Zabi, bo jest duża różnica w strefach czasowych, a mówi się, że jedna godzina to jeden dzień aklimatyzacji.

- Beneil Dariush to zawodnik, który uwielbia bić się efektownie. Mówisz, że bonusy zmieniają życie. Ta walka jest murowanym kandydatem do walki wieczoru.

- To będzie mocna, twarda i wszechstronna walka. Niczego tam nie zabraknie! Będzie wysokie tempo walki i trzy rundy mocnej bitki. Jak jest dwóch, mocno wykwalifikowanych zawodników na wysokim poziomie, to trudno szukać skończenia przed czasem. Wydaje mi się, że będzie podobna do tego pojedynku z Armanem Carukjanem. Wysokie tempo walki, każda płaszczyzna i nieustępliwość do samego końca.

- Jak dokładnie wygląda sprawa walki o pas UFC dla zwycięzcy? Macie obiecane, że jest to eliminator?

Mateusz Gamrot wymownie po swojej ostatniej wygranej w UFC! Ważne słowa "Gamera", taka postawa budzi respekt

- Nic w życiu nie jest pewne! W kuluarach dużo się mówi, że to ma być eliminator. Zawodnicy z topu mierzyli się już o pas. Wygrywając pojedynek będę młodym i świeżym zawodnikiem, który może dostać swoją szansę. Jeśli pas wygra Islam Machaczew (bije się w walce wieczoru UFC 280 z Charlesem Oliveirą – dop. red.), to będzie wołał o pojedynki z prawdziwymi pretendentami, a nie o medialne, kasowe starcia. Jeśli wyjdę i przegram, to wszystkie marzenia znikają momentalnie. Na razie Darek, jak go nazywa, i potem będziemy myśleć co dalej.

- Po wygranej, bo innego scenariusza nie zakładasz, zasiądziesz na trybunach do walki Oliveira – Machaczew. Będziesz kibicował Islamowi? Chabib Nurmagomedow mówił ci ostatnio, że prędzej czy później zmierzycie się o pas.

- Jestem fanem Chabiba i Islama. Trzymam za nich kciuki. Ma bardzo duże szanse na wygranie walki, jeśli nie zrobi głupiego błędu i nie wpadnie w gilotynę.

Sonda
Czy Mateusz Gamrot zostanie mistrzem UFC?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze