Adam Małysz

i

Autor: Instagram/ adammalyszofficial Adam Małysz

jasne stanowisko

Adam Małysz wypalił jak z karabinu słysząc te słowa! Prezes PZN nie zostawił złudzeń, nie ma na to jego zgody

2023-03-22 18:45

Adam Małysz pokazał, że jest niezwykle stanowczy, kiedy w swojej ostatniej rozmowie z "Przeglądem Sportowym" odniósł się do słów byłej radzieckiej i rosyjskiej biegaczki o tym, że powrót Rosjan do startów jest kwestią czasu. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego od razu dał do zrozumienia, że w tej kwestii FIS jest pod ścianą i zarówno on, jak i inni działacze z innych krajów nie dopuszczają takiego scenariusza.

Od czasu, kiedy Rosja bestialsko napadła na Ukrainę, sportowcy z kraju Putina są na cenzurowanym i trudno się dziwić po tym, co mówią na temat swojego przywódcy oraz jakie zdanie mają na temat wojny w Ukrainie. Radziecka i rosyjska biegaczka Jelena Wialbe, która obecnie jest wielką fanką Władimira Putina niedawno przekonywała, że powrót Rosjan na arenę międzynarodową, w tym rosyjskich skoczków to tylko kwestia czasu. Na jej słowa szybko odpowiedział Adam Małysz. 

Na to na pewno nie zgodzi się Adam Małysz! Chodzi o rosyjskich skoczków, jasne stanowisko prezesa PZN

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" nie ukrywał, że w wielu instytucjach znajdują się ludzie, którzy zrobiliby co w ich mocy, aby krajanie Putina wrócili do rywalizacji, jednak pozostali działacze otwarcie mówią, że nie ma takiej możliwości - w tym oczywiście "Orzeł z Wisły".

Adam Małysz wypalił jak z karabinu słysząc te słowa! Prezes PZN nie zostawił złudzeń, nie ma na to jego zgody

Wiem, że są w FIS tacy ludzie. Podobnie zresztą, jak w MKOl. Na razie my i 30 krajów podpisało się pod pismem, w którym mówimy, że nie ma na to naszej zgody (...) Myślę więc, że jeśli dojdzie do ostateczności, zostanie wybór, czy chcą trzydzieści krajów, czy Rosjan - wypalił Adam Małysz komentując pomysł ewentualnego powrotu Rosji do rywalizacji mając przy tym nadzieję, że jeśli nadejdzie potrzeba, działacze pokażą solidarność w tym temacie. 

Zobaczcie dom Adama Małysza, klikając w galerię zdjęć poniżej!

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze