Harri Olli

i

Autor: Instagram/Harri Olli Harri Olli

Przerażające...

Dawny rywal Adama Małysza może trafić do więzienia na 10 lat! Nie uniknie kary, jest recydywistą

2023-09-23 20:46

Adam Małysz od kilkunastu lat nie skacze już na nartach, ale wspomnienia z czasów "Małyszomanii" nadal są żywe. Mimo to, niektórzy kibice mogli już zapomnieć o jednym z dawnych rywali "Orła z Wisły". Mowa o Harrim Ollim, którzy przypomniał o sobie w najgorszy możliwy sposób. Wicemistrz świata z Sapporo już niedługo stanie przed sądem. Nie uniknie kary i grozi mu nawet 10 lat więzienia, ponieważ jest recydywistą!

Adam Małysz w trakcie bogatej kariery zdobył w skokach narciarskich naprawdę wiele. Na jego koncie są między innymi cztery mistrzostwa świata, a jedno z nich wywalczył w Sapporo. Jest to jeden z jego najlepszych konkursów - "Orzeł z Wisły" zupełnie nie dał szans rywalom na normalnej skoczni Miyanomori i wygrał z drugim Simonem Ammannem o 21,5 punktu. Był to prawdziwy nokaut, który przyszedł kilka dni po bolesnym konkursie na większej Okurayamie, na której Małysz był czwarty. Miejsce tuż za podium zawsze boli, a jednym z zawodników, który dość niespodziewanie wyprzedził wtedy Polaka, był 22-letni Harri Olli. Wydawało się, że jest to początek wielkiej kariery kolejnego Fina, ale kolejne lata brutalnie zweryfikowały jego talent. Fiński wicemistrz świata z Sapporo bardziej niż ze skoków znany jest z obyczajowych skandali, a kolejny właśnie rozgrywa się w Finlandii.

Harri Olli może trafić do więzienia na 10 lat. Dawny rywal Małysza nie uniknie kary

Informowaliśmy już o tym, że Olli jeszcze jesienią tego roku ponownie stanie przed sądem. Ma to związek z sytuacją ze stycznia 2022 roku, kiedy były skoczek miał na parkingu w Lahti zaatakować swoją byłą żonę. W ich kłótnię zaangażowali się inni kierowcy, a jeden z nich został ciężko pobity, w efekcie czego trafił do szpitala. Sprawa ta trafiła do sądu, a w listopadzie odbędzie się rozprawa. Nie jest to pierwszy wybryk Olliego, który w przeszłości odsiedział już 4,5 miesiąca w więzieniu za napaść. W związku z tym jest recydywistą i niemal na pewno nie uniknie kary.

Tak twierdzą dziennikarze tygodnika "Seiska". Ich zdaniem 38-latek zostanie potraktowany surowiej. "Będzie to kolejna kara z paragrafu za pobicie z poważnym uszkodzeniem ciała, czyli recydywa, więc teraz nie uniknie surowej kary więzienia, a grozi mu od roku do nawet dziesięciu lat" - napisano. Wyrok najwcześniej poznamy w listopadzie, ale należy spodziewać się, że Olli po raz drugi trafi do więzienia.

QUIZ. Egzamin wiedzy o Adamie Małyszu. Co wiesz o "Orle z Wisły"?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od czegoś na rozgrzewkę. Gdzie urodził się Adam Małysz?
Adam Małysz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze