Kamil Stoch

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Kamil Stoch

Jasne stanowisko!

Ekspert z niepokojem o Kamilu Stochu. Bez niego Polacy mogą tego nie osiągnąć, nie ma cienia wątpliwości

2023-02-14 17:07

Sprawa Kamila Stocha w ostatnim czasie budziła wielkie emocje ze strony kibiców sportów zimowych w całej Polsce. Polski mistrz został wycofany z zawodów Pucharu Świata w Lake Placid, po tym, jak jego występy stały się słabe. Ekspert, Kazimierz Długopolski, w rozmowie z "WP. SportoweFakty" zaznaczył, że multimedalista olimpijski musi poprawić swoje skoki, bo bez niego bardzo ciężko będzie Polakom powalczyć o medal mistrzostw świata w Planicy. Padły mocne słowa.

Kamil Stoch zmartwił ostatnimi czasy kibiców reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Skoczek narciarski nie miał dobrej dyspozycji i trener kadry, Thomas Thurnbichler zadecydował, aby nie powoływać go na konkursy Pucharu Świata. Kazimierz Długopolski, trener i były kombinator norweski przyznał w rozmowie z "WP. SportoweFakty", że skoczek musi odbudować formę, jesli kadra Polski ma powalczyć o medal mistrzostw świata. Padły jasne słowa.

Kamil Stoch musi odbudowac formę. Kazimierz Długopolski nie ma wątpliwości

Długopolski nie ma wątpliwości, że bez Stocha zdobycie medalu mistrzostw świata w Planicy będzie bardzo ciężkie. Trener nie ma wątpliwości, że to w dużej mierze od formy multimedalisty olimpijskiego będzie zależeć sukces Polaków.

- - Od Kamila Stocha wiele zależy. Poziom zrobił się naprawdę wysoki. Konkurencja nie śpi, dlatego bez daleko skaczącego Kamila nie mamy szans na medal w drużynówce. Jeśli Kamil Stoch się odbuduje, na co z pewnością go stać, a Aleksander Zniszczoł podtrzyma swą obecną dyspozycję, to będzie dobrze - powiedział Kazimierz Długopolski w rozmowie z "WP. SportoweFakty".

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci jeszcze do wielkiej formy?
Kamil Stoch po konkursie drużynowym w Zakopanem 2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze